Huawei Ascend P6

Huawei Ascend P6: zdjęcia prasowe najcieńszego na świecie smartfonu już w sieci (aktualizacja)

W internecie pojawiły się zdjęcia prasowe, przedstawiające pretendenta do tytułu najcieńszego smartfonu na świecie – Huawei Ascend P6. Dlaczego pretendenta? Bo urządzenie nie zostało jeszcze oficjalnie zaprezentowane, a do momentu premiery równie dobrze może ukazać się inna, jeszcze cieńsza słuchawka.

Huawei Ascend P6

Prezentacja Huawei Ascend P6 ma nastąpić dopiero 18 czerwca, jednak dzięki przeciekom znamy już nie tylko wygląd tego smartfona, ale także jego częściową specyfikację. Oczywiście oprócz ultracienkiej obudowy, znajdziemy tu 1.5 GHz, czterordzeniowy procesor, 2 GB RAM oraz (zaledwie) 8 GB pamięci wewnętrznej. Huawei niestety nie zapomni zapchać pamięci P6 swoją nakładką na Android, o nazwie Emotion UI 1.6.

Zastanawiacie się pewnie, ile w ogóle Huawei Ascend P6 będzie mierzyć grubości? Według przecieków, jego grubość ma wynosić zaledwie 6.2 mm. Obudowa urządzenia ma być wykonana z metalu, jednak miejmy nadzieję, że chiński producent należycie ją usztywni. Nikt by chyba nie chciał, żeby Ascend P6 wyginał się w kieszeni, jak ma to w zwyczaju robić iPhone 5.

Kiedy Ascend P6 wejdzie do sklepów i jaka będzie jego cena? Niestety, to póki co pozostaje zagadką. Huawei to firma, która ma w zwyczaju dość szybko prezentować swoje produkty, jednak ich wprowadzenie do sklepów może się bardzo mocno przeciągnąć. Nie zdziwię się więc, jeśli od czerwcowej prezentacji, będziemy musieli jeszcze poczekać około pół roku na wejście Ascend P6 do sklepów.

Aktualizacja: Według chińskiej strony internetowej Sina, Huawei Ascend P6 wejdzie do sklepów w cenie 330$, czyli około 1080 zł. Smartfon ma zostać zaprezentowany 18 czerwca, na konferencji w Londynie.

Aktualizacja: Plotki na temat ceny Ascend P6 dotarły nawet do prezesa Huawei, Richarda Yu, który kategorycznie zdementował te informacje. Najśmieszniejsze jest to, że Yu uznał plotkę nt. ceny P6 za obraźliwą dla firmy. CEO twierdzi, że właściwszą ceną będzie kwota w okolicach 490$, lub nawet 570$. Richard You zaleca jednak, aby ze spekulacjami wstrzymać się do oficjalnej prezentacji Ascend P6.

Źródło: Twitter (@evleaks)