Huawei Ascend P7 mini

Huawei Ascend P7 mini: 4.5″ smartfon ze Snapdragonem 400

Wiemy już, że Huawei 7 maja zaprezentuje swój nowy, flagowy smartfon – model Ascend P7. Jak się jednak dzisiaj okazało, Chińczycy mają w zanadrzu także inne urządzenie, a konkretnie wersję mini nowego flagowca, model Ascend P7 mini.

Huawei Ascend P7 mini

Smartfon dość mocno przypomina zeszłorocznego Ascend P6, jest jednak od niego znacznie grubszy (7.8 mm). Waga Ascend P7 mini według przecieku wynosi 115 gramów, czyli stosunkowo niewiele.

Huawei Ascend P7 mini - front i tył

Co ze specyfikacją? Huawei Ascend P7 mini posiada czterordzeniowy chipset Qualcomm Snapdragon 400, który jest taktowany zegarem o częstotliwości 1.2 GHz, a za obliczenia graficzne odpowiada tutaj GPU Adreno 305. Mamy tu również 1 GB RAM-u, 8 GB pamięci na dane oraz slot na kartę microSD.

Huawei Ascend P7 mini - złoty

Huawei Ascend P7 mini jako ekranu używa 4.5″ matrycy o rozdzielczości wynoszącej 960 x 540 pikseli. Co z kamerami? Jest tu 5 MP kamerka z przodu oraz aparat główny, posiadający 8 MP. Za zasilanie urządzenia odpowiada 2000 mAh bateria, a w kwestii łączności, oprócz standardowego zestawu jest także moduł LTE.

Huawei Ascend P7 mini - czarny

Co z systemem operacyjnym? Niestety nie znajdziemy tu KitKata, a jedynie Android 4.3 Jelly Bean wraz z nakładką Emotion UI. Liczę jednak na to, że Huawei zaktualizuje swój sprzęt do 4.4 KitKat, bo wersja 4.3 jest dla tego smartfona sporą ujmą.

A teraz najważniejsze, czyli cena. Według przecieku Ascend P7 mini zostanie wyceniony w Europie na około 250-300 euro, czyli w przeliczeniu na złotówki, jakieś 1050-1265 zł. Drogo? Według mnie jeśli taka kwota faktycznie się potwierdzi. to Ascend P7 mini nie będzie szczególnie atrakcyjnym smartfonem. Już teraz w sklepach można za około 1000 zł kupić np. LG G2 mini, który pod wieloma względami przewyższa Ascend P7 mini. Z ostatecznym osądem wstrzymajmy się jednak do 7 maja, kiedy to nowe smartfony Huawei oficjalnie zadebiutują.