Huawei Ascend P7

Huawei Ascend P7 – prototyp smartfona pojawił się w sieci

Huawei Ascend P7 już wiele razy pojawiał się w różnego rodzaju przeciekach. Dzisiaj znowu mamy okazję oglądać ten chiński smartfon, który ma zostać oficjalnie pokazany za nieco ponad miesiąc, a konkretnie 7 maja.

Huawei Ascend P7

Dzisiejszy przeciek pochodzi z Francji, co zgadza się z miejscem prezentacji Ascend P7, który ma zadebiutować w Paryżu. Podejrzewam, że już w drugiej połowie maja smartfon pojawi się także w naszych rodzimych, polskich sklepach.

Co wiemy na temat Huawei Ascend P7? Poprzednie przecieki ujawniły, że urządzenie posiada 5″ ekran Full HD, czterordzeniowy procesor markowany przez Huawei (HiSilicon), 16 GB pamięci wewnętrznej, 2 GB RAM-u oraz 13 MP aparat z tyłu i 8 MP kamerę z przodu. Jako zasilanie służy w nim 2460 mAh bateria.

Zastanawiacie się pewnie, dlaczego na jednym z powyższych zdjęć, gdzie widać specyfikację sprzętu, widnieje ekran 720p oraz tylko 1 GB RAM-u. Odpowiedź na to jest prosta – sprzęt, który widać na fotografiach to prototyp P7. Nie sądzę, aby Huawei wypuściło ten smartfon w wersji zubożonej w stosunku do poprzednika.

Niestety o ile wiemy, że Huawei Ascend P7 ma zostać zaprezentowany 7 maja, to kwestia ceny tego sprzętu pozostaje nadal nieznana. Mimo wszystko możemy się spodziewać, że nowy flagowiec Huawei będzie sporo tańszy, niż urządzenia konkurencyjnych producentów, jak np. Samsunga, HTC, LG, Sony itp. Jestem pewien, że wiele osób, które nie będą chciały wydać na smartfon majątku – skusi się propozycją Huawei.