Huawei Ascend P7 – Sophia – 2

Huawei Ascend P7 – specyfikacja potwierdzona

Według ujawnionego dzisiaj dokumentu, Huawei pracuje nad nowym smartfonem opartym o system Android – modelem Ascend P7 (nazwa kodowa Sophia). Jak się pewnie domyślacie, sprzęt będzie następcą słuchawki Ascend P6.

Huawei - logo

Huawei Ascend P7 będzie w stosunku do Ascend P6 naprawdę mocno zmodyfikowanym urządzeniem. Według ujawnionej specyfikacji P7 będzie wyposażony w 5″ ekran TFT LCD o rozdzielczości 1080p. Pod maską sprzętu znajdziemy chipset HiSilicon Balong 910, wyposażony w czterordzeniowy CPU o taktowaniu 1.6 GHz, 2 GB RAM oraz 16 GB pamięci na dane użytkownika (z możliwością rozszerzenia kartą microSD).

Huawei Ascend P7 - specyfikacja

Oprócz tego znajdzie się tu 13 MP aparat z autofokusem i fleszem LED oraz 8 MP kamera przednia, do przeprowadzania rozmów wideo. Sprzęt ma zasilać bateria o pojemności 2460 mAh. W Ascend P7 nie zabraknie również łączności LTE, która będzie wspierać standard Cat 4 i częstotliwości 800 / 1800 / 2100 / 2600 MHz.

Jeśli chodzi o system, to wiadomo, że P7 będzie działać w oparciu o Android, niestety nie wiadomo w jakiej wersji. Wiemy za to, ze na OS chiński producent zainstaluje swoją nakładkę, Emotion UI 2.0. Specyfikacja zdradza również, że Ascend P7 ma być wykonany ze „znakomitych materiałów”. Anonimowa osoba, która podobno miała styczność z urządzeniem twierdzi jednak, że zastosowane tutaj tworzywa są bardzo podobne do tych, znanych z Ascend P6.

Jeśli wierzyć dokumentowi, Huawei Ascend P7 trafi do sklepów dopiero w kwietniu przyszłego roku. Niestety jego cena nie jest jeszcze znana.

Aktualizacja (3.II.2014): Huawei Ascend P7 ma być już na starcie wyposażony w system Android 4.4 KitKat. Niestety data debiutu tego urządzenia nie jest jeszcze znana. Być może Huawei ma zamiar zaprezentować ten smartfon podczas targów MWC?

Aktualizacja (5.II.2014): Na zdjęciu, które widać poniżej możecie zobaczyć pierwszy render przedstawiający Ascend P7. Urządzenie pod względem designu jest bardzo podobne do swojego poprzednika, modelu Ascend P6. Różnicę widać jednak w ramce okalającej ekran, która została odchudzona.

Huawei Ascend P7

 

Aktualizacja (7.II.2014): Są także i pierwsze bardziej „życiowe” zdjęcia, prezentujące model Ascend P7.