Huawei Ascend P6 S – 1

Huawei Ascend P8 – pierwsze nieoficjalne szczegóły

Huawei Ascend P7 jest dostępny w sklepach mniej więcej od maja tego roku. Najnowsze plotki wskazują jednak na to, że chiński producent już pracuje nad następcą – modelem Ascend P8.

Huawei Ascend P6 S - 1

Huawei Ascend P6 S

Ascend P8 nie ma jednak być zaprezentowany w tym roku, a dopiero w przyszłym – prawdopodobnie w styczniu, podczas targów CES 2015, które odbywają się w Las Vegas. Mimo wszystko po Chinach już zaczynają krążyć pierwsze plotki na jego temat.

Huawei Ascend P8 ma posiadać 5.2″ ekran 1080p (po co komu QHD), pokryty zakrzywionym szkłem 2.5D, podobnym do tego, jakie znajdziemy w iPhone 6.

Tak, jak poprzednik – P8 ma posiadać metalowy korpus z tyłem pokrytym „porcelanową teksturą”. W kwestii chipsetu w jego wnętrzu ma się znaleźć wyprodukowany w 16nm procesie technologicznym (przez TSMC) układ HiSilicon Kirin 930. Na pokładzie nowego SoC znajdzie się podobno 8 rdzeni (ich częstotliwość nie jest jeszcze znana).

Według plotek cena Huawei Ascend P6 wyniesie 2999 juanów, czyli ok. 1660 zł. Pamiętajmy jednak, że chodzi tutaj o Chiny. Mogę się więc założyć, że w Polsce ten sprzęt będzie kosztować więcej niż 2000 zł.