Huawei Ascend W1

Huawei Ascend W1 oficjalnie zaprezentowany – Chińczycy angażują się także w Windows Phone 8

Chiński producent, firma Huawei – zaprezentowała na targach CES 2013 swój pierwszy, zaopatrzony w Windows Phone 8 smartfon. Oto 4-calowy Ascend W1.

Huawei Ascend W1

Huawei Ascend W1

Ascend W1 nie jest dla nas oczywiście żadną tajemnicą, gdyż w październiku zeszłego roku do sieci wyciekły zdjęcia urządzenia, wraz ze specyfikacją. Jaki więc jest nowy smartfon Huawei i do kogo będzie kierowany? Niestety producent nie ujawnił jego przyszłej ceny, jednak nie trudno się domyśleć, że ma on rywalizować m.in. z HTC Windows Phone 8S i niższymi modelami.

Jak przedstawia się specyfikacja W1? Smartfon może i nie będzie demonem szybkości, jednak na swojej półce cenowej powinien być dość atrakcyjnym urządzeniem. „Pod maską” znajdziemy tu 4-calowy ekran WVGA (480 x 800) IPS LCD, dwurdzeniowy 1.2 GHz procesor Krait, grafikę Adreno 305 oraz 5 MP kamerę (nagrywanie 720p). Co ciekawe, ekran smartfona wykorzystuje technologię laminacji, która podobno znacznie zwiększa jego czytelność w świetle dziennym. Gdyby kogoś interesowały gabaryty urządzenia – mierzy on 10.5 mm grubości.

Huawei zapewnia, że Ascend W1 dzięki zaawansowanym algorytmom oszczędzającym energię (o 30%), charakteryzuje się wydłużoną żywotnością baterii. 1,950 mAh akumulator starcza podobno na 470-godzinne czuwanie telefonu.

Smartfon do europejskich sklepów trafi już w przyszłym miesiącu. Będzie dostępny w kolorach: niebieskim, czerwonym, czarnym oraz białym.

Źródło: GSMArena