Huawei Ascend W2 – front

Huawei Ascend W2 – pojawiła się kompletna specyfikacja

Chiński potentat sprzętu mobilnego, firma Huawei, szykuje się do wzbogacenia swojego portfolio smartfonów, opartych o system Windows Phone 8. W Azji odbywają się właśnie targi sprzętu mobilnego, na których Huawei pokazało swój nowy produkt – Ascend W2.

Huawei Ascend W2 - front

Huawei Ascend W2 spośród rzeszy innych smartfonów nie wyróżnia się w zasadzie niczym szczególnym. Specyfikacja, rodem z budżetowca, oferuje 4.3” ekran WVGA (800×480 pikseli), dwurdzeniowy chipset Qualcomm MSM8230 Snapdragon S4 Plus (1.4GHz Krait, GPU Adreno 305), 512MB RAM oraz 8GB pamięci masowej.

Huawei Ascend W2 - specyfikacja

Chociaż smartfon pod względem danych technicznych plasuje się raczej na najniższej półce produktów, to mimo wszystko zadbano o jego „kompaktowość”. Obudowa Ascend W2 mierzy 134 x 66.7 x 9.9 mm, więc nie mamy tu do czynienia z nieporęcznym “grubasem”.

Huawei Ascend W2 - kolorowe obudowy

Oczywiście system operacyjny urządzenia, to najnowsza wersja dzieła Microsoftu, Windows Phone 8. Jak możecie zobaczyć na fotografiach, słuchawka będzie dostępna w kilku różnych wariantach kolorystycznych (co zresztą już od jakiegoś czasu jest standardem, jeśli chodzi o smartfony z Windows Phone).

Niestety Huawei póki co nie opublikowało żadnej informacji, która mówiłaby kiedy możemy się spodziewać międzynarodowej premiery Ascend W2. Tajemnicą jest także cena tej słuchawki, chociaż biorąc pod uwagę jej słabą specyfikację, nie powinniśmy spodziewać się czegoś więcej niż 600-700 zł. Pozostaje nam więc czekać na polską premierę tego urządzenia.

Źródło: WPCentral