Huawei Ascend W2 – żółty i czerwony

Huawei Ascend W2 w trzech różnych kolorach

Huawei „brnie” w system Windows Phone coraz bardziej. Ten chiński producent zamierza wkrótce zaprezentować swój drugi smartfon z OS’em Microsoftu, model Ascend W2.

Huawei Ascend W2 - żółty i czerwony

Pierwszy smartfon Huawei z systemem Windows Phone 8, model Ascend W1, pojawił się około sześciu miesięcy temu. Jak według plotek ma wyglądać specyfikacja następcy tego urządzenia, modelu W2? Z tego co obecnie wiadomo wynika, że W2 ma posiadać 4.3″ ekran 720p, 8MP kamerę z fleszem LED, 1.5GHz układ Qualcomm Snapdragon S4 Pro oraz 1GB pamięci RAM.

Huawei Ascend W2 - niebieski

„Pod maską” znalazło się także miejsce dla sporawej, 2,000mAh baterii oraz takich modułów łączności, jak Wi-Fi, Bluetooth, GPS oraz 3G ze wsparciem dla HSPA+.

A teraz najfajniejsza i zarazem najbardziej interesujący aspekt tego urządzenia, czyli cena. Według przecieku, smartfon ma kosztować zaledwie 290$, co w przeliczeniu na złotówki daje kwotę ok. 950 zł. Czy to tanio? Według mnie to bardzo korzystna cena. Niestety w tej chwili nie wiadomo, czy to kwota, za którą Ascend W2 będzie dostępny na rynkach Azjatyckich, czy może na całym świecie. Na bardziej konkretne informacje będziemy musieli poczekać do oficjalnej premiery tego urządzenia, która nastąpi… no właśnie, jeszcze nikt nie wie, kiedy Huawei ma zamiar zaprezentować swój nowy smartfon. Jednego możemy być za to pewni: Ascend W2 trafi do sklepów m.in. w kolorach niebieskim, żółtym i czerwonym.

Źródło: Twitter (@evleaks)