Huawei Ascend W3 – front

Huawei Ascend W3 pojawił się na zdjęciach

Huawei Ascend W3 już kilkakrotnie pojawiał się w różnego rodzaju plotkach. Tym razem znowu możemy oglądać ten windowsowski smartfon i to na dość wyraźnych fotografiach.

Huawei Ascend W3 - front

Na fotografiach tak naprawdę widzimy dwa, różne smartfony – niebieski to prawdopodobnie Ascend W3, natomiast wersja żółta to Ascend W2 przeznaczony dla chińskiego operatora China Mobile. Możemy się jedynie domyślać, że autor zdjęcia umieścił W2 dla porównania (szkoda tylko, że na pierwszym planie).

Huawei Ascend W3 - tyl

Design W3 przypomina nieco kombinację smartfonów Huawei Ascend D2 oraz Huawei Ascend P6. Specyfikacja smartfona ma obejmować wsparcie dla łączności LTE, 4.5″ ekran i 8MP kamerę główmą (nagrywającą filmy Full HD). Wymiary słuchawki to 132 x 67 x 10mm. Jak sami możecie zobaczyć na zdjęciu, system operacyjny W3 to oczywiście Windows Phone 8.

Kiedy Huawei ma zamiar zaprezentować Ascend W3? Według niepotwierdzonych informacji jego debiut nastąpi dopiero na styczniowych targach CES 2014. Producent póki w ogóle nie potwierdza, że pracuje nad jakimkolwiek smartfonem opartym o system Microsoftu.

Czy smartfon pojawi się w polskich sklepach? Najprawdopodobniej tak będzie, chociaż zanim to się stanie W3 wobec konkurencji zdąży już mocno stracić. Huawei, które na swoim rodzimym, chińskim rynku radzi sobie doskonale – u nas nadal jest uznawany za drugorzędnego producenta, który poszczycić się może jedynie słabej jakości smartfonami, którym ciężko jest dorównać do liderów jak Samsung, HTC, LG czy też Sony. Czy Huawei zmieni kiedyś postrzeganie swojej marki?

Źródło: GSMArena