Huawei Ascend P6 S – 1

Huawei bez zbędnego rozgłosu ujawniło smartfon Ascend P6 S

Huawei nie należy do tych firm, które swoje produkty prezentują podczas wielkich, zwoływanych w tym celu konferencji prasowych. Ten chiński producent po cichu ujawnił dzisiaj udoskonalony wariant swojego supercienkiego smartfona Ascend P6, model Ascend P6 S. Czym urządzenie różni się od swojego poprzednika?

Huawei Ascend P6 S - czarny, front

Ascend P6 S jest o 0.3 mm grubszy od Ascend P6, jednak nadal mierzy naprawdę niewiele, bo zaledwie 6.5 mm grubości. Udoskonaleniu uległ czterordzeniowy chipset, który ma teraz 1.6 GHz (poprzednio było to 1.5 GHz). Nie wiemy niestety, czy podobnie jak w poprzednim modelu Huawei zamontowało tutaj własny chip, czy może układ jakiegoś zewnętrznego producenta. Wiadomo za to, że Ascend P6 S nie posiada wsparcia dla LTE, ale ma za to dual-SIM (dual-standby).

Huawei Ascend P6 S - biały, front

Reszta specyfikacji jest identyczna jak w Ascend P6. Mamy tu 4.7″ ekran LCD o rozdzielczości 720p (jego dotyk działa nawet wtedy, gdy mamy na dłoniach rękawiczki), 2 GB RAM’u, 16 GB pamięci na dane oraz 8 MP kamerę główną i 5 MP z przodu. Jako system zainstalowano to Android 4.2 Jelly Bean wraz z nakładką Emotion UI 2.0. Co do zasilania, mamy tu ogniwo o pojemności 2000 mAh.

Sprzęt jest w tej chwili do kupienia w chińskim sklepie Vmall (którego właścicielem jest Huawei) w cenie 330€ (ok. 1380 zł). Szczerze mówiąc Huawei trochę mnie zawiodło, bo spodziewałem się, że Ascend P6 S będzie czymś więcej niż podkręceniem procesora o 0.1 GHz. Niestety nie wiadomo, czy i kiedy Huawei ma zamiar sprzedawać Ascend P6 S w Polsce.