Huawei Glory 3X Pro – obiektyw

Huawei Glory 3X Pro – czy ktoś tu przypadkiem nie „inspirował się” Samsungiem?

Zdjęcia, które zobaczycie w tym artykule, przedstawiają podobno tył niezaprezentowanego jeszcze smartfona chińskiego, mobilnego giganta – firmy Huawei. Urządzenie, o nazwie Glory 3X Pro posiada bardzo charakterystyczną teksturę tylnej części obudowy, które do złudzenia przypomina produkty Samsunga.

Huawei Glory 3X Pro - obiektyw

Samsung w zeszłym roku, wraz z prezentacją Galaxy Note 3 – pokazał także odmienne podejście do designu swoich smartfonów. Note 3 jako pierwsze urządzenie Samsunga, miało tylną obudowę wykonaną z tworzywa sztucznego, stylizowanego na skórę naturalną. Jak sami możecie zobaczyć na fotografiach, Huawei postanowiło pójść drogą, którą obrał Samsung i w Glory 3 Pro zastosować bardzo podobny materiał. Ciekawe, czy Huawei skopiuje też najnowsze „osiągnięcie” Samsunga, czyli dziurkowaną obudowę, znaną z Galaxy S5.

Huawei Glory 3X Pro - tył

Co poza skóropodobną obudową ma posiadać Glory 3X Pro? Według plotki smartfon ma mieć 5.5″ ekran 1080p, 8-rdzeniowy chip MediaTek MT6592, 2 GB RAM-u, 16GB na dane, 13MP kamerę z tyłu oraz 5MP z przodu.

Sugerowana, chińska cena tego urządzenia, to 272$, czyli w przeliczeniu na złotówki ok. 825 zł. Czy urządzenie pojawi się w Polsce? Tego nie wiemy, podobnie, jak nie znamy daty premiery Glory 3X Pro.

A czy ktoś z was byłby chętny do zakupu samsungopodobnego smartfona Huawei? Według mnie, jeśli cena faktycznie się potwierdzi, na urządzenie może być sporo chętnych. Z drugiej strony, przecież w polskich sklepach są już podobne (pod względem specyfikacji) smartfony, m.in. ZOPO ZP980+ oraz ZP990+.