Huawei Glory 4 (Honor 4)

Huawei Glory 4 (Honor 4) pojawił się na zdjęciu wraz z pełną specyfikacją

W przyszłym miesiącu Huawei zaprezentuje smartfon Glory 4 (który na niektórych rynkach (w tym i w Polsce) najprawdopodobniej będzie sprzedawany jako Honor 4). Glory 4 jest tak naprawdę odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na smartfony z „prawdziwie 8-rdzeniowym chipsetem”.

Huawei Glory 4 (Honor 4)

Nie da się ukryć, że klientela, która kupuje smartfony, zaczyna zachowywać się trochę jak osoby wybierające komputery stacjonarne i laptopy. Dla dużej części z nich bardzo ważnym elementem każdego smartfona wcale nie jest to, jak szybko realnie działa jego interfejs, ale to, jakie wyniki osiąga w benchmarku i ile rdzeni ma jego chipset.

Huawei najwyraźniej już wywęszyło ten trend, czego efektem jest nie tylko Ascend P6S, ale także wspominany tutaj Glory 4 (Honor 4). Sprzęt ma być zaopatrzony w ekran 720p (jego wielkość póki co pozostaje tajemnicą), 8-rdzeniowy chip MediaTek MT6592 taktowany zegarem 1.7 GHz, 13 MP kamerę z tyłu i 5 MP z przodu, 2 GB RAM’u, 16 GB pamięci na dane oraz oczywiście Android w wersji 4.2 Jelly Bean wraz z nakładką Emotion UI 2.0.

Niestety na chwilę obecną zupełnie nie wiadomo ile Glory 4 będzie kosztować i kiedy pojawi się w sklepach. Nie ma również informacji, czy Huawei zechce go w ogóle sprzedawać poza terytorium Chin. Mimo wszystko nie powinniśmy się tym zbytnio przejmować, przecież w drodze jest już naprawdę sporo urządzeń pracujących na bazie 8-rdzeniowego MT6592, m.in. wspominamy wcześniej Huawei Ascend P6S, Huawei Ascend Mate 2 oraz Alcatel One Touch Idol X+.

Aktualizacja: Do kolekcji doszło jeszcze więcej zdjęć Huawei Glory 4.

Huawei Glory 4 (Honor 4)

Aktualizaja (29.11.2013): W sieci pojawia się coraz więcej zdjęć i zrzutów ekranu, które potwierdzają cześć specyfikacji tego sprzętu i ukazują jego wygląd. Tym razem możecie oglądać fotografie, prezentujące urządzenie o nazwie kodowej Huawei G750, czyli najprawdopodobniej właśnie Glory 4 (Honor 4). Co ważne, na jednym ze screenów widać wynik z benchmarku AnTuTu. 8-rdzeniowy Huawei G750 osiągnął w nim 27684 punkty. Rezultat jest dobry, jednak na poziomie czterordzeniowców Qualcomma – i to tych poprzedniej generacji.

Aktualizacja (6.12.2013): Huawei rozpoczęło rozsyłać zaproszenia na wydarzenie, które odbędzie się 16 grudnia. Czy to właśnie w tym terminie zobaczymy Huawei Honor 4?

Huawei Honor 4 - zaproszenie

Źródło


  • Nazir

    Nie jestem sympatykiem tej specyfikacji i nakładki w Huwaei

    • http://smartfan.pl Noob

      Bo nakładki to ogólnie zły pomysł :(