Huawei Honor 6 Plus – TENAA

Huawei Honor 6 Plus już 16 grudnia

Nieuchronnie zbliżający się koniec roku kalendarzowego przynosi nam ostatnimi czasy bardzo dużo przecieków dotyczących urządzeń, które zostaną zaprezentowane w ciągu najbliższego miesiąca. Wygląda na to, że 16 grudnia spodziewać się możemy premiery smartfona Huawei Honor 6 Plus.

Huawei-Honor-6-Plus-TENAA_1

Wczoraj informowaliśmy was o nowym modelu chińskiego Oppo, a dziś mamy dla was konkretne informacje odnośnie innego urządzenia z tego samego kraju, które poznaliśmy oczywiście dzięki „uprzejmości” urzędu certyfikującego TENAA. Huawei Honor 6 Plus jest przedstawicielem zyskującego ostatnio na popularności segmentu phabletów za sprawą dużego, 5,5 – calowego wyświetlacza TFT o rozdzielczości FullHD (1920 x 1080 pikseli).

Huawei-Honor-6-Plus-TENAA_2

W smartfonie znajdziemy także ośmiordzeniowy układ charakteryzujący się częstotliwością taktowania wynoszącą 1,8 GHz oraz 3 GB pamięci operacyjnej RAM. Na pliki użytkownika, w zależności od wariantu urządzenia, przewidziano 16 lub 32 GB wbudowanej przestrzeni, którą zwiększyć możemy dzięki slotowi kart microSD (karty do 64 GB). Urządzenie po wyjęciu z pudełka pracować będzie w oparciu o system Android w wersji 4.4.4 KitKat. Warto zaznaczyć, że urządzenie waży 165 gramów oraz mierzy 7,5 mm grubości.

Najciekawszym elementem specyfikacji Huawei Honor 6 Plus okazuje się być jednak podwójna główna kamera, która umożliwiać będzie przechwytywanie obrazu w 3D oraz posiadać będzie funkcję refocus, którą znamy chociażby z modelu HTC One (M8). Przypomnę tylko, że funkcja ta umożliwia wybranie miejsca skupienia ostrości już po wykonaniu zdjęcia. Nie posiadamy żadnych informacji odnośnie ceny i dostępności tego modelu, jednak wszelkie szczegóły powinniśmy poznać już 16 grudnia.

Aktualizacja (04.XII.2014): Portal GSMArena dotarł do zdjęć, które prezentują możliwości podwójnej kamery, jaką będzie się mógł pochwalić Huawei Honor 6 Plus. Poniższe fotki prezentują to samo ujęcie, jednak z innym miejscem skupienia ostrości.

Spójrzcie jeszcze na zdjęcia, dzięki którym łatwo można porównać jakość zdjęć wykonywanych tym smartfonem ze zdjęciami zrobionymi innymi tegorocznymi flagowcami.

Dodam jeszcze, że według najnowszych doniesień Huawei Honor 6 Plus zaraz po wprowadzeniu na rynek kosztować będzie $536, co w przeliczeniu na polską walutę daje około 1800 złotych.