Huawei Honor Holly

Huawei Honor Holly: 5″ smartfon 720p za niecałe 400 zł

Honor Holly – oto nowy, oficjalnie zaprezentowany smartfon produkcji Huawei. Nowy produkt Chińczyków ma być na tyle tani, że będzie w stanie konkurować nawet ze sprzętami zbudowanymi w ramach programu Android One.

Huawei Honor Holly

Android One  to projekt, w ramach którego Google chce pomagać producentom tworzyć najtańsze z najtańszych sprzętów, opartych o Android. Huawei najwyraźniej chce konkurować z tymi urządzeniami, bo jego nowy produkt, Honor Holly, ma kosztować zaledwie ok. 114$, czyli w przeliczeniu na złotówki jakieś 380 zł.

Huawei Honor Holly nie jest jednak kolejnym syfem z ekranem o rozdzielczości 320 x 240 pikseli. Huawei zastosowało w nim matrycę 5″ IPS 720p oraz dualSIM. Mamy tu także czterordzeniowy układ MediaTek, taktowany zegarem 1.3 GHz, 1 GB RAM oraz aż 16 GB pamięci na dane.

Huawei Honor Holly - tył

Jako zasilanie Honor Holly zastosowano 2000 mAh ogniwo. Z kolei w roli kamer mamy tu 8 Mpix oraz 2 Mpix sensory. Całością zawiaduje z kolei Android 4.4 KitKat.

Sami musicie przyznać, że w cenie niecałych 400 zł taki smartfon jest mega ofertą. Urządzenie już od 16 października trafi do indyjskich sklepów. Co prawda Huawei o tym nie wspomniało, jednak bardzo prawdopodobne, że Honor Holly pojawi się także w innych krajach.