Huawei-MediaPad-10-FHD-0

Huawei MediaPad 10 FHD – tablet z ekranem FullHD i quad-core

Huawei w Barcelonie zaprezentował czterordzeniowy tablet z systemem Android 4.0 ICS – Huawei MediaPad 10 FHD.

Huawei MediaPad 10 FHD

Jak się okazuje, MediaPad 10 FHD napędza ten sam układ, co smartfon Huawei Ascend D quad. K3V2, bo takie owy chip nosi oznaczenie, jest wyposażony w cztery rdzenie o taktowaniu 1.5GHz każdy. Tablet posiada także imponującą ilość pamięci RAM, bo aż 2GB – jednak producent poskąpił pamięci wewnętrznej, jest tu jej tylko 8GB. Całe szczęście, jest slot kart microSD – dzięki czemu pamięć możemy rozszerzyć.

Huawei MediaPad 10 FHD

Jeśli chodzi o wyświetlacz, to mamy tu prawdziwy fenomen – ekran o rozdzielczości FullHD (1920×1200) i zagęszczeniu pikseli 226ppi (ogromne, jak na tak dużą powierzchnię). Pod względem ekranu – nie ma w tej chwili żadnego ultrabooka, tabletu, czy też netbooka, który może się równać z wyświetlaczem MediaPad 10 FHD.

Z tabletu MediaPad 10 FHD będą zadowolone osoby, które lubią solidne obudowy – gdyż został on w całości wykonany z aluminium. Jeśli chodzi o łączność, mamy tutaj oczywiście standardowe moduły, Bluetooth, Wi-Fi, oraz dodatkowo HSPA+ i LTE (będą zapewne dwie, oddzielne wersje). Tablet posiada także zadziwiająco dobry aparat – chiński producent wstawił aż 8MP.

Huawei MediaPad 10 FHD pomimo, iż jest potężnym urządzeniem – to waży zaledwie 598g i ma grubość 8.8mm. Według producenta – tablet trafi na rynek już w drugim kwartale tego roku. Poniżej możecie obejrzeć krótki film, przedstawiający ten ultra-mocny tablet.

Źródło: GSMArena