Huawei MediaPad X1

Najcieńszy 7″ tablet na świecie Huawei MediaPad X1 zadebiutował

Huawei na targach Mobile World Congress już wystartowało i zaprezentowało najcieńszy 7″ tablet na świecie – androidowy model MediaPad X1. To oczywiście nie wszystko, bo wraz z urządzeniem swoją premierę miała także inteligentna opaska na rękę, TalkBand B1, smartfon Ascend G6 oraz budżetowy tablet MediaPad M1.

Huawei MediaPad X1

Huawei MediaPad X1

Huawei MediaPad X1 mierzy zaledwie 7.18 mm grubości, czyli sporo mniej niż Nexus 7 2013 (8.4 mm) praz iPad mini 2 (7.5 mm). Tablet jest nie tylko cienki, ale także lekki, bo waży zaledwie 239 gramów. 7″ ekran urządzenia ma rozdzielczość 1080p, a jego zagęszczenie pikseli wynosi 323 ppi. Sprzęt powinien kosztować w Europie 399€ (ok. 1655 zł).

Huawei Ascend G6

Huawei Ascend G6

Jeśli chodzi o pokazany smartfon, model Ascend G6 – ma on 4.5″ ekran qHD (540 x 960 pikseli), czterordzeniowy chip o taktowaniu 1.2 GHz, 5 MP kamerę z przodu oraz 8 MP kamerę z tyłu. Oczywiście tym, co ma wyróżniać G6 na tle konkurencji jest obecność LTE Cat 4, czyli najnowszego z dostępnych standardów łączności, oferujących ściąganie danych z prędkością 150 Mbps. Ascend G6 ma kosztować 250€ (ok. 1040 zł), a na półkach sklepowych pojawi się jeszcze w tym kwartale.

Huawei MediaPad M1

Huawei MediaPad M1

Ciekawie prezentuje się również tablet MediaPad M1. Sprzęt wyróżnia się przede wszystkim dwoma głośnikami stereo umieszczonymi z przodu obudowy, obsługującymi dźwięk przestrzenny DTS. Mamy tu także 8″ ekran o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli oraz baterię, której pojemność to 4800 mAh. Ciekawostką w tym sprzęcie jest to, że za jego pomocą możemy podładowywać inne urządzenia (działa jak przenośny akumulator). Tablet ma kosztować 299€ (ok. 1240 zł) i pojawi się w sklepach w maju.

Wszystkie trzy omawiane przeze mnie urządzenia działają w oparciu o Android 4.2 Jelly Bean (wraz z nakładką Emotion UI).

Huawei Talkband B1

Huawei Talkband B1

Ostatnią, ale równie ciekawą nowością co pozostałe sprzęty – jest inteligentna opaska na rękę TalkBand B1. Dzięki wbudowanemu w urządzenie mikrofonowi i głośnikowi, można za jego pomocą wykonywać połączenia głosowe. Wszelkie informacje są tutaj pokazywane na 1.4″ ekranie OLED.

Wewnątrz TalkBand B1 znalazła się 90 mAh bateria, która co prawda ładuje się 2 godziny, ale za to pozwala na 6 dni ciągłego użytkowania opaski. Oczywiście oprócz możliwości przeprowadzania rozmów TalkBand B1 potrafi również monitorować nasze sportowe osiągi, m.in. kalkulując ilość spalanych kalorii, licząc liczbę kroków, monitorując nasz sen itp. W opaskę wbudowano także funkcję inteligentnego zegarka, który na podstawie monitorowania naszego snu wie, kiedy jest najlepszy moment aby nas obudzić. Urządzenie w drugim kwartale tego roku powinno się pojawić w europejskich sklepach.