Huawei Mulan

Huawei Mulan pojawił się na zdjęciach

Nowy smartfon, model Huawei Mulan, znowu stał się tematem plotek. Tym razem w sieci pojawiły się nowe zdjęcia tego urządzenia, które prezentują go w pełnej krasie.

Huawei Mulan

Do sieci wyciekły dokładnie cztery zdjęcia. Widzimy na nich, że Mulan z tyłu obudowy, pod obiektywem aparatu, posiada czytnik linii papilarnych. Smartfon pod względem designu jest dość dziwny. Jeśli o mnie chodzi – bardzo mocno przypomina Samsunga Galaxy S III. Ze względu na dziwnie wyglądający ekran smartfona ukazanego na fotografiach, można przypuszczać, że jest to tzw. „dummy device”, czyli atrapa.

Dlaczego w ogóle interesujemy się Huawei Mulan? Ponieważ ma to być smartfon napędzany chipsetem Krin 920, składającym się z czterech rdzeni Cortex-A15 (taktowanie do 2 GHz) i czterech Cortex-A7 (taktowanie do 1.6 GHz). Dotychczasowe informacje na temat tego układu ujawniają, że ma on być bezpośrednim konkurentem dla mocarnego (ale niewprowadzonego jeszcze do komercyjnych produktów) chipu Snapdragon 805.

Co jeszcze wiemy na temat Mulan? Smartfon ma posiadać 5″ ekran 1080p, 3 GB RAM-u, 13 MPix kamerę oraz 5 Mpix kamerkę do tzw. selfie.

Mulan (to tylko jego robocza nazwa) zostanie najprawdopodobniej zaprezentowany już 24 czerwca. Według niepotwierdzonych informacji smartfon zadebiutuje jako Honor 6. Czy urządzenie pojawi się w Polsce? To póki co słodka tajemnica Huawei. Mimo wszystko mam nadzieję, że tak mocarny sprzęt zawita także i do nas. Wizja potężnego smartfona bez prądożernego ekranu QHD jest bardzo kusząca.


  • regoat

    wyglada ok