Huawei P6-U06

Huawei P6-U06 – nowy, najcieńszy smartfon na świecie?

W sieci pojawiły się zdjęcia, prezentujące nowy, androidowy smartfon Huawei, model P6-U06. Jeśli wierzyć specyfikacji, będzie to nowy, najcieńszy smartfon na świecie.

Huawei P6-U06

Zacznijmy od najważniejszego, czyli wymiarów tego urządzenia. Według informacji, które wyciekły z chińskiego urzędu certyfikującego tego typu urządzenia, P6-U06 mierzy 132.6 x 65.5 x 6.18 mm i waży 120 gramów. Grubość wynosząca 6.18 mm daje w tym momencie temu smartfonowi pierwsze miejsce w rankingu najcieńszych mobilnych urządzeń na świecie.

Reszta parametrów, to 4.7-calowy ekran HD (1280 x 720 pikseli), 1.5 GHz, czterordzeniowy procesor Hisilicon K3V2, 2 GB RAM, 8 MP kamerę, 2 MP kamerkę do przeprowadzania rozmów wideo oraz system Android 4.1.2 Jelly Bean. Do sklepów trafią urządzenia w kolorach czarnym, białym i różowym. Niestety, Huawei nie podało żadnych informacji, na temat ewentualnej dostępności P6-U06 na rynkach międzynarodowych oraz jego ceny.

Aktualizacja: W sieci pojawiły się kolejne, tym razem bardziej „życiowe” zdjęcia, przedstawiające Huawei P6-U06.

Nie da się ukryć, że nowy smartfon chińskiego producenta z profilu przypomina trochę… poprzednią generację Apple iPhone. Podobna, metalowa ramka z charakterystyczną szczeliną, budzi jednoznaczne skojarzenia. Dodatkowo, po prawej stronie P6-U06 jest slot na karty micro SIM oraz microSD (jak w iPhone, otwierane kluczykiem). Po lewej stronie, na samym dole obudowy, widać gniazdo mini-jack 3.5 mm (nie wiem, czy bok urządzenia to dobre miejsce na wejście słuchawkowe).

Kiedy Huawei P6-U06 zostanie oficjalnie zaprezentowany? Tego niestety nadal nie wiadomo.

Źródło: GSMArena