Huawei Ascend P6

Huawei publikuje zwiastun supercienkiego smartfona Ascend P6 (aktualizacja)

Chiński producent wkrótce zaprezentuje nowy, najcieńszy smartfon na świecie, model Ascend P6. Co ciekawe, Huawei swoją konferencję zaplanowało na 18 czerwca, czyli dwa dni przed konferencją Samsunga.

Huawei Ascend P6

Huawei chce chyba “ukraść” nieco popularności Samsungowi, więc nie dość, że prezentacja odbędzie się na dwa dni przed show Samsunga, to jeszcze w tym samym miejscu – w Londynie. Huawei, chcąc zachęcić wszystkich do zapoznania się z nowym smartfonem opublikowało dzisiaj zdjęcie, przedstawiające jego fragment.

Oprócz fotografii pojawiło się także wideo, które w komiczny sposób pokazuje, jak Ascend P6 trafił z Pekinu, poprzez Berlin, aż do Londynu. Nie da się ukryć, że sposób zapowiadania tego urządzenia przypomina bardzo mocno samsungową prezentację Galaxy S4. Wtedy też mieliśmy do czynienia z całą filmową otoczką, poprzedzającą pokaz.

Oczywiście Huawei kiepsko utrzymuje swoją tajemnicę, dotyczącą Ascend P6. Wiemy już, że urządzenie ma mieć 4.7” ekran HD, 1.5GHz, czterordzeniowy chipset Hass K3V2, 2GB RAM, 8GB pamięci flash, 5MP kamerę oraz system Android 4.2.2 Jelly Bean wraz z nakładką Emotion 1.6 UI. Najważniejszą cechą urządzenia będzie jednak jego obudowa, mierząca zaledwie 6.18mm grubości.

Na potwierdzenie tych nieoficjalnych informacji będziemy jednak musieli poczekać do 18 czerwca, czyli nieco ponad tydzień. Poniżej umieszczam dla Was dodatkowo film, o którym wcześniej wspominałem. Miłego oglądania!

Aktualizacja: W Chinach pojawiła się już reklama modelu Ascend P6. Według niej smartfon ma kosztować 2498 juanów, czyli w przeliczeniu na złotówki około 1330 zł.

Huawei Ascend P6 - cena w Chinach

Źródło: Huawei