Huawei – logo

Huawei szykuje 4.9″ konkurenta dla Galaxy S4?

Dobrze znana w Polsce z budżetowych słuchawek, firma Huawei, chce zaistnieć także na rynku smartfonów z wysokiej półki. Ten chiński producent ma w planach rywala dla Galaxy S4 – urządzenie z 4.9-calowym ekranem Full HD.

Huawei - logo

Specyfikacja tego tajemniczego smartfona, pojawiła się na jednym z chińskich for internetowych i oczywiście nie ma oficjalnego charakteru. Urządzenie ma posiadać chipset K3V3, z czterema 1.8 GHz rdzeniami Cortex-A15, grafikę Mali T604 i 2 GB pamięci RAM. Na pokładzie ma znaleźć się także 4.9-calowy ekran Full HD, 13 MP kamera oraz 2,600 mAh bateria.

Co zaskakujące, nowy produkt Huawei, ma być zapakowany w bardzo cienką obudowę, mierzącą zaledwie 6.3 mm grubości. Jak się oczywiście domyślacie, system urządzenia to Android, w wersji 4.2 Jelly Bean.

Kiedy Huawei oficjalnie zaprezentuje swój nowy smartfon? Tego niestety w tej chwili nie wiadomo. Mam tylko nadzieję, że chiński producent stanie na wysokości zadania i krótko po premierze – wprowadzi urządzenie do sklepów. Huawei jest niestety dobrze znane z tego, że od czasu prezentacji, do wprowadzenia „nowości” do sprzedaży, w przypadku tego producenta może minąć nawet pół roku (albo i więcej).

Źródło: PhoneArena