huawei-vision-SPB-Shell-3D

Huawei Vision – smartfon z nakładką SPB Shell 3D

Huawei Vision, to smartfon, którego chiński producent nazywa „najseksowniejszym smartfonem” – we wrześniu powinien trafić do sklepów w wybranych krajach.

Huawei Vision - SPB Shell 3D

O Huawei Vision pisałem już w maju, jest to urządzenie dość mocno przypominające Google Nexus S. Cechą charakterystyczną Vision ma być jego „karuzelowy interfejs” 3D – który pewnie większość z was rozpoznaje, to SPB Shell 3D. Trzeba przyznać, że chiński producent obiera dość ciekawą drogę – zamiast tworzyć swoje własne nakładki (często niedopracowane, jak w przypadku Motoroli i LG), woli kupić już sprawdzone rozwiązania.

Huawei Vision

Jeśli chodzi o specyfikację – Vision będzie oparty o 1GHz procesor Snapdragon, 512MB RAM, 2GB pamięci ROM, oraz slot kart microSD (do 32GB). W urządzeniu zastosowano 3.7-calowy ekran WVGA, WiFi b/g/n, Bluetooth 2.1, 5MP kamerę z autofokusem i fleszem LED, zdolną nagrywać filmy HD 720p. Całość zasili bateria o pojemności 1,400mAh. Urządzenie ma działać w oparciu o system Android 2.3 Gingerbread. 

Smartfon będzie dostarczany z dość pokaźną gamą preinstalowanych gier – Angry Birds, Asphalt 6: Adrenaline, Order & Chaos Online, oraz Guerrilla Bob HD. Jeśli chodzi o dostępne kolory Vision – to do wyboru będą różne kolory tylnej klapki: złoty, srebrny i czarny. O cenie urządzenia nie wiadomo zbyt wiele – prawdopodobnie będzie to coś w przedziale od 1150zł do 1850zł.

Źródło: Huawei