Huawei – logo

HUAWEI zainwestuje 70 mln euro w centrum badań i rozwoju w Finlandii

Chiński producent smartfonów i tabletów, firma Huawei – wkracza na terytorium Nokii. Chińczycy chcą w Helsinkach postawić centrum R&D za 70 milionów euro.

Huawei - logo

Decyzja Huawei o tak dużym zaangażowaniu w tej części świata może oznaczać tylko jedno – firma chce jeszcze intensywniej wkroczyć na europejskie rynki, „podgryzając” nieco Nokię. Co ciekawe, centrum R&D Huawei, będzie zaledwie kilka minut drogi od siedziby głównej Nokii w Espoo (która zresztą będzie sprzedana).

Chiński gigant w ciągu najbliższych pięciu lat, ma zamiar zatrudnić w Finlandii 100 osób. Nowo zatrudnieni mają pracować nad oprogramowaniem dla systemu Android i Windows Phone, aby jeszcze bardziej udoskonalać produkty Huawei.

Oczywiście nowe centrum w Helsinkach nie będzie pierwszym biurem Huawei w Europie. Chiński producent ma ich tu już aż 11, w których zatrudnia 7,000 osób (w 2017 roku ma ich być aż 14,000). Sam jestem ciekaw, jak rozwinie się sytuacja z Huawei. Firmie obecnie niestety bardzo dużo brakuje do innych producentów. Smartfony i tablety Huawei nie są drogie, jednak mają opinię jakościowo kiepskich. Czy Chińczycy będą chcieli to w przyszłości zmienić?

Źródło: Huawei