Ascend D Quad, Ascend D Quad XL, Ascend D1

Huawei zapowiada Ascend D Quad, D Quad XL, oraz D1

Huawei oficjalnie zapowiedział swoje pierwsze smartfony, wyposażone w układy z czterema rdzeniami – modele Ascend D Quad, Ascend D Quad XL, oraz dwurdzeniowego Ascend D1.

Ascend D Quad, Ascend D Quad XL, Ascend D1


Huawei rusza na podbój rynku smartfonów „z wyższej półki”, prezentując trzy, nowe smartfony.

Ascend D quad

Smartfon, wyposażony w czterordzeniowy układ Huawei K3V2 z taktowaniem 1.2GHz, oraz 1GB pamięci RAM. Według Huawei – K3V2 jest obecnie najszybszym układem czterordzeniowym, dostępnym na rynku.

Ascend D to jednak nie tylko szybki procesor, ale też doskonały 4.5-calowy ekran IPS+ z 32-bit głębią kolorów, o rozdzielczości HD 720p. Co ciekawe – zagęszczenie pikseli na ekranie Huawei, to aż 330ppi – czyli dużo więcej, niż w smartfonach dostępnych obecnie na rynku i tyle samo, co w np. iPhone 4S. Wyświetlacz, prócz doskonałej jakości obrazu, ma też oferować świetną widoczność, nawet w silnym świetle słonecznym.

W smartfonie zamontowano także 8MP kamerę z podświetlanym sensorem, dzięki której nagramy film 1080p FullHD, oraz 1.3MP kamerę do przeprowadzania rozmów wideo.

Czterordzeniowy Ascend D jest zasilany baterią o pojemności 1,800mAh, działa pod kontrolą systemu Android 4.0 Ice Cream Sandwich, oraz mierzy zaledwie 8.9mm grubości. Według Huawei – smartfon pojawi się w sklepach na przełomie drugiego i trzeciego kwartału 2012 i ma kosztować 15-25% mniej, niż smartfony Samsunga. Niestety, Huawei nie podał konkretnej ceny Ascend D.

Ascend D quad XL

Jeśli chodzi o Ascend D Quad XL, to jest on dosłownie taki sam, jak poprzedni – z tą różnicą, iż Huawei wyposażył go w większą, bo aż 2,500mAh baterię.

Ascend D1

Ten model, jest oczywiście najsłabszym z dzisiaj zaprezentowanych przez Huawei. Posiada 1.5GHz, dwurdzeniowy układ TI OMAP 4460, 1GB RAM, 8MP kamerę z podświetlanym sensorem i podwójnym fleszem LED, oraz 1.3MP kamerkę przednią.

Źródło: GSMArena, The Verge