Android-40-Gamepads

Ice Cream Sandwich obsługuje kontrolery gier USB

Czy grając w gry na systemie Android nie brakowało Ci nigdy porządnego pada? Do tej pory jedynie użytkownicy SE Xperia Play mieli możliwość gry na Android przy użyciu pada – jednak z nadejściem Android Ice Cream Sandwich ta sytuacja może się diametralnie zmienić.

Android 4.0 - pady

Dzięki osobie o ksywce „Romain Guy” wiemy, że najnowsza odsłona systemu Android – ICS, obsługuje gamepady poprzez port USB. Według Romain Guy – wystarczy odpowiednia przejściówka (ze zwykłego USB na mniejszy, montowany w Galaxy Nexus), dzięki której podłączamy pad bezpośrednio do smartfona. Do tego łączymy telewizor przez port mini HDMI – i już możemy się cieszyć z naszej nowej, mini-konsoli do gier w postaci Galaxy Nexus.

Wraz z obsługą kontrolerów gier – smartfony zyskują zupełnie nowy wymiar używalności. Zważywszy na fakt, iż mobilne urządzenia mają coraz potężniejsze specyfikacje, a gry przeznaczone na nie są coraz doskonalsze – smartfony i tablety już teraz w części zastąpią zwykłe konsole, a kto wie, może w dalszej perspektywie całkiem je wyprą z rynku?

Źródło: Phandroid