IDC-swiatowy-podzial-rynku-smartfonow-Q1-2011

IDC: rynek smartfonów powiększył się o 80%

Firma IDC przebadała rynek smartfonów w pierwszym kwartale tego roku, okazało się, że zwiększył się aż o 79.7% (w stosunku do pierwszego kwartału 2010).

IDC - rynek smartfonów w Q1 2011


IDC, firma zajmująca się opracowywaniem analiz rynkowych – przebadała rynek smartfonów w pierwszym kwartale tego roku. Wyniki możecie zobaczyć w tabelce, ale co z nich wynika? Przede wszystkim to, że cały rynek smartfonów powiększył się aż o 79.7%, w stosunku do pierwszego kwartału poprzedniego roku.

Co ciekawe, firma Samsung do swoich odbiorców wysłała aż o 350% więcej smartfonów, niż w roku poprzednim. Ciągle najwięcej smartfonów sprzedaje Nokia, która ma też największy udział w rynku – który jednak spadł w porównaniu z rokiem poprzednim o 14.5%. Wszystkie firmy wymienione w tabeli – wysłały do swoich klientów w pierwszym kwartale 2011 więcej smartfonów, niż w tym samym kwartale roku poprzedniego. Najgorsze perspektywy ma przed sobą Nokia, która notuje najmniejszy wzrost dostaw i największy spadek udziału w rynku.

Widoczne w tabeli tendencje powinny się cały czas pogłębiać. Zmiany mogą przynieść jedynie przełomowe wydarzenia – np. wydanie iPhone 5 przez Apple, albo wypuszczenie pierwszego smartfona Nokii z Windows Phone 7. Ciekawe, jak w dalszej części roku poradzi sobie Samsung.

Źródło: BusinessWire