Samsung Galaxy S IV – chiński przeciek

Ile na jednym ładowaniu wytrzyma bateria Galaxy S4? Okazuje się, że bardzo długo

Portal GSMArena, który ma już „na swoim warsztacie” Samsunga Galaxy S4, opublikował test jego baterii. Okazuje się, że urządzenie na jednym ładowaniu, potrafi „uciągnąć” prawie trzy dni.

Samsung Galaxy S IV - chiński przeciek

Galaxy S4 to smukły smartfon, posiadający 5-calowy ekran 1080p i baterię o pojemności 2,600 mAh. Wersja, którą testowała redakcja GSMAreny, była wyposażona w chipset firmy Qualcomm, Snapdragon 600 (I9505). Urządzenie sprawdzano pod względem czasu, jaki na jednym ładowaniu wytrzyma podczas rozmów telefonicznych, surfowaniu po internecie oraz odtwarzaniu filmów.

Jeśli chodzi o czas rozmów, to Galaxy S4 na pełnym akumulatorze wytrzymuje 13 godzin i 53 minuty ciągłego „nawijania”. Jest to wynik nieco lepszy od HTC One, ale o 20 minut gorszy, niż Nexusa 4. Niedościgniona pod tym względem pozostaje Motorola RAZR MAXX, która osiągnęła wynik 21 godzin i 18 minut.

W kolejnym sprawdzianie, w którym testowano, ile czasu S4 wytrzyma podczas przeglądania stron internetowych, smartfon uzyskał wynik 8 godzin i 42 minut. Jest to rezultat gorszy o zaledwie kilka minut, od Galaxy Note II i dużo słabszy, niż HTC One (który pod tym względem działał ponad godzinę dłużej).

Ostatnim testem baterii, było ciągłe odtwarzanie nagrania wideo. W tym przypadku S4 uzyskał wynik 10 godzin i 16 minut. Jest to nieco lepszy rezultat, niż iPhone 5 i HTC One, ale za to sporo gorszy, niż Note II (o ponad godzinę).

Ostatni i chyba najważniejszy, test wytrzymałościowy akumulatora, polegał na normalnym, codziennym użytkowaniu smartfonu. W tym czasie podczas każdego dnia przez równą godzinę przeprowadzano rozmowy telefoniczne, tyle samo czasu spędzano na przeglądaniu internetu i oglądaniu filmów. Okazuje się, że podczas tego sprawdzianu S4 spisał się doskonale, uzyskując wynik 63 godzin. Oznacza to, że podczas przeciętnego użytkowania, smartfon wytrzyma prawie trzy doby, bez konieczności podłączania do ładowarki. Tzw. „Power Userzy”, którzy non-stop katują swoje smartfony, powinni mieć spokój przez cały dzień.

Pamiętajcie oczywiście, że wersja testowana przez GSMArenę, była zaopatrzona w chip Snapdragon 600. S4 z Exynosem 5 Octa ma jeszcze bardziej zaawansowane systemu oszczędzania baterii (osiem rdzeni big.LITTLE), więc rezultat tej wersji powinien być jeszcze lepszy.

Gdyby ktoś chciał przejrzeć pełne wyniki testu portalu GSMArena, link do niego znajdzie w źródle.

Źródło: GSMArena


 • gość

  Zanim się ustosunkujemy do wiarygodności wyników tych testów chcielibyśmy wiedzieć czy np test oglądania treści filmowej(off-line) gdzie mierzono czas wytrzymania baterii przy pełnym cyklu ładowania był liczony z proporcji zużycia kilku minut do całości czy przeszedł całe 10 godzin

 • Bubiano

  S4 trzyma od 8 do 12 godziń.

 • Nazir

  Galaxy S4 będzie wołał ładowarkę codziennie i nie ma czym się czarować .

  • http://smartfan.pl Noob

   Akurat GSMArena ma wiarygodne testy, więc nie sądzę, żeby to było nieprawdą :)