HTC One Max – front – UI

Informacja na temat HTC One Max pojawiła się w Chinach – nowe zdjęcia, data premiery i specyfikacja

HTC One oprócz zaprezentowanego niedawno wariantu One Mini dostanie też wersję o większym formacie, One Max. Jeden z chińskich dostawców sprzętu mobilnego nieco się pośpieszył i… opublikował specyfikację oraz cenę urządzenia.

HTC One Max - specyfikacja i cena

Według informacji, jakie możemy zobaczyć na powyższym banerze – HTC One Max to smartblet, dysponujący 5.9″ ekranem 1080p, systemem Android 4.3 Jelly Bean, 2GB RAM’u, 16GB pamięcią wewnętrzną, 3300 mAh baterią oraz procesorem o taktowaniu 1.7GHz. Chociaż tego nie podano to po częstotliwości zegara możemy się domyślać, że One Max będzie oparty o chipset Qualcomm Snapdragon 600.

HTC One Max - front - UI

Jako kamera posłuży tu 4MP sensor UltraPixel, niestety nie wiadomo czy tak jak w HTC One będzie on wyposażony w optyczną stabilizację obrazu. Do wideorozmów dostępna będzie 2.1MP kamerka przednia. Jak sami zauważycie na poniższych fotografiach, One Max na tylnej obudowie (oprócz obiektywu kamery i flesza LED) posiada także wklęsły kwadracik, który jest najprawdopodobniej czytnikiem linii papilarnych.

Widoczny na zdjęciach One Max 4G LTE jest wyposażony w dual SIM (wersja oznaczona jako HTC 8088), zdejmowaną tylną pokrywkę i slot na microSD, jednak zapewne nie będzie on sprzedawany w Europie (do nas trafi wariant z obsługą tylko jednej SIM, bez czytnika microSD i zdejmowanej pokrywki, ale za to z większą pojemnością pamięci wewnętrznej).

Podana przez Chińczyków cena HTC 8088 / One Max wynosi 800$, co w przeliczeniu na złotówki daje kwotę 2560 zł. To dużo mniej niż musimy teraz zapłacić za Galaxy Note 3 (w naszych rodzimych sklepach w przedsprzedaży wołają za niego 2999 zł). Z drugiej strony cena europejska będzie pewnie sporo wyższa jeśli dodamy cła, podatki itp. Szczerze mówiąc mam też nadzieję, że finalnie nie potwierdzi się informacja na temat specyfikacji, a konkretnie Snapdragona 600. Z takim chipem urządzenie już na starcie przegra chociażby z Xperią Z Ultra, nie mówiąc już o Galaxy Note 3. HTC obudź się!

Źródło: GSMArena