Instagram 5.1

Instagram v5.1 dla Androida: teraz jeszcze szybszy i lżejszy

Jedna z najpopularniejszych mobilnych aplikacji, Instagram, otrzymała właśnie w wersji na Android bardzo dużą aktualizację. Dzięki niej program działa teraz szybciej. Czy to jednak jedyna zmiana?

Instagram 5.1

Instagram w wersji 5.1 nie przynosi oczywiście wyłącznie poprawy w szybkości działania. Dość znacznym zmianom uległ interfejs aplikacji, który jest teraz bardziej funkcjonalny i responsywny. Programiści postarali się, aby UI wyglądał teraz dobrze zarówno na sprzętach z małym, jak i dużym ekranem. Poprawiono także dostęp do filtrów i efektów, które są teraz jeszcze łatwiejsze do użytkowania.

Wracając do wydajności, producent Instagram zapewnia, że aplikacja dzięki „odchudzeniu” działa teraz dwa razy szybciej, niż poprzednio. Ten fakt z pewnością ucieszy wszystkie te osoby, które irytował fakt bardzo długiego odświeżania widoku appki.

Gdyby ktoś nie wiedział – Instagram to program, dzięki któremu możemy się dzielić swoimi zdjęciami i nagraniami wideo ze znajomymi. Dodatkowo appka jest wyposażona w cały szereg filtrów / efektów, dzięki którym możemy zmienić wygląd naszych fotografii, np. postarzając je, dodając dodatkową, bardziej wyrazistą głębię ostrości itp. Instagram jest w zasadzie tym, czego brakuje Facebookowi, czyli lekkim i łatwym w użytkowaniu programem społecznościowym, skupionym wokół robienia zdjęć i kręcenia filmów.

Jeśli chcecie zaktualizować swój Instagram do wersji 5.1, możecie to zrobić poprzez sklep z aplikacjami Google Play lub korzystając z linka źródłowego tego tekstu, który prowadzi do oficjalnego bloga Instagram.