Basis – smartwatch

Intel chce wejść na rynek inteligentnych zegarków i kupuje produkującą smartwatche firmę Basis

Już podczas tegorocznych targów CES szef Inleta Brian Krzanich zapowiadał, że Intel jest zdeterminowany aby wejść na rynek inteligentnych urządzeń przeznaczonych do noszenia na ciele, wypuszczając inteligentny zegarek i bransoletkę. Wygląda na to, że CEO Intela mówił bardzo serio, bo firma za sumę między 100 a 150 milionów $ kupiła Basis.

Basis - smartwatch

Basis to producent smartwatchy. Jednym z najbardziej popularnych (oczywiście nie w Polsce) urządzeń tego typu jest Basis B1 Health Tracker, który jest ściśle ukierunkowany aby poprzez monitorowanie funkcji naszego ciała – śledzić nasze postępy sportowe oraz zdrowie. Zegarek potrafi m.in. odczytywać temperaturę naszej skóry, tętno, intensywność pocenia a nawet to, jak bardzo „wiercimy” się podczas snu. Basis B1 Health Tracker uchodzi za jeden z najdokładniejszych tego typu sprzętów dostępnych na rynku. Nie ma się więc co dziwić, że Intel upatrzył sobie właśnie tego producenta.

Niestety szef Intela nie zdradził, kiedy w sklepach pojawi się pierwszy smartwatch tej firmy. Wiadomo jedynie, że ma to być urządzenie bardzo niezależne, bo dzięki własnym modułom łączności będzie się mogło obyć bez połączenia ze smartfonem. Możemy się również spodziewać, że smartwatch Intela zapożyczy wiele rozwiązań od Basis.

Nie wiem co wy o tym sądzicie, ale chyba wielu producentów szykuje się do kolejnego przeskoku w dziedzinie komunikacji. Wkrótce może się przecież okazać, że inteligentne zegarki zaczną przejmować wiele funkcji od smartfonów (zresztą już to robią). Wcale się nie zdziwię, jeśli kiedyś inteligentne zegarki całkowicie wyprą smartfony. Jedynym problemem, który niestety będzie bardzo trudny do przejścia jest… wielkość ekranu.