Intel – logo

Intel na MWC zaprezentuje nowe chipy

Intel, chociaż w dziedzinie komputerów stacjonarnych i laptopów jest niekwestionowanym liderem – przespał nieco rewolucję mobilną i nie może się poszczycić zbyt wielkimi sukcesami w kwestii tabletów i smartfonów. Mimo wszystko firma podobno nadal pracuje nad swoimi mobilnymi chipsetami, a pierwsze efekty będziemy mogli zobaczyć podczas targów Mobile World Congress w Barcelonie.

Intel - logo

Według niepotwierdzonych informacji, to właśnie 2014 rok ma być dla Intela decydujące a firma w tym czasie podejmie decyzję, czy w 2015 roku całkowicie opuścić rynek mobilny, czy tez nie. Intel aby sprawdzić swoje możliwości nadal tworzy mobilne układy.

To właśnie podczas MWC mamy zobaczyć nową linię mobilnych układów Intela. W kwestii tabletów i smartfonów mają to być 64-bitowe chipy Atom dla Androida, natomiast dla tabletów z Windowsem zobaczymy układy Atom oparte o architekturę Merrifield.

Formalna prezentacja nowych układów ma nastąpić podczas Mobile World Congress 2014, jednak pierwsze sprzęty wykorzystujące nowe chipy zobaczymy dopiero w drugiej połowie tego roku.

Osobiście bardzo się dziwię, że Intel w ogóle rozważa wyjście z rynku mobilnego. Segment komputerów stacjonarnych i laptopów mimo wszystko nadal będzie się kurczył, a w kwestii smartfonów i tabletów jest jeszcze gigantyczny potencjał do wykorzystania. Potężny, chiński rynek stale rośnie i wielu producentów właśnie tam szuka swoich rynków zbytu. Dlaczego Intel nie widzi tam swojej szansy?