Intel-Jelly-Bean-Atom-Medfield-0

Intel przenosi Android Jelly Bean do urządzeń opartych o Atom (Medfield)

Intel poinformował, że dostosował system Android 4.1 Jelly Bean dla urządzeń z układami Atom (Medfield).

Intel - Jelly Bean Atom Medfield

Pod koniec lipca potentat w dziedzinie mikroprocesorów, firma Intel – poinformowała, że pracuje nad przeniesieniem systemu Android 4.1 Jelly Bean, dla urządzeń z chipami Atom. Okazuje się, że Intelowi dostosowywanie Jelly Bean nie zajęło zbyt długo, gdyż już wyszła jego gotowa wersja, stworzona pod układy Atom.

Przedstawicieli firmy Intel spytano, kiedy w takim razie pojawi się aktualizacja do Jelly Bean, dla smartfonów opartych o Medfield (np. modeli Lava Xolo X900, Lenovo K800 lub ZTE Grand X IN). Niestety, według Intela – nie jest to zależne do nich. Aktualizacja do Jelly Bean zostanie najpierw skierowana do operatorów komórkowych, którzy ją przetestują, po czym rozprowadzą do smartfonów.

Warto dodać, że Motorola na przyszły tydzień zaplanowała konferencję prasową w Londynie. Zobaczymy tam najprawdopodobniej pierwsze słuchawki tego producenta, oparte właśnie o chip Atom (Medfield).

Na zaostrzenie apetytu dodam, że Intel w dziedzinie układów mobilnych dopiero się rozkręca. Firma planuje w przyszłym roku wypuścić chip w technologii 22nm, o nazwie Merrifield (Medfield jest oparty o 32nm proces technologiczny). Na 2014 rok plany są jeszcze lepsze – co powiecie, na Atom w technologii 14nm?

Źródło: Phandroid