Jonathan Ive

Interfejs użytkownika systemu iOS zostanie nareszcie odświeżony?

Coraz więcej, nawet bardzo lojalnych użytkowników systemu iOS, zaczyna narzekać, że jego interfejs jest przestarzały i dawno nie był aktualizowany. Całe szczęście, z Apple zaczynają płynąć nieoficjalne informacje, że nowy UI jest coraz bliżej.

Jonathan Ive

Jonathan Ive

Jeśli miałbym wyrazić poprawne politycznie zdanie, na temat UI iOS, powiedziałbym, że jego interfejs jest bardzo spójny i niezmienny. Jednak jeśli porzucimy polityczną poprawność, można śmiało stwierdzić, że UI mobilnego systemu Apple, jest już wyjątkowo nieświeży i archaiczny.

Całe szczęście wygląda na to, że do iOS wkrótce zostanie wpuszczony „powiew świeżości”. Osobie, której facjatę możecie oglądać powyżej, fakt nieświeżości UI iOS, również się nie podoba. Człowiek na zdjęciu, to oczywiście Jony Ive, czyli guru Apple, jeśli chodzi o sprzętowy (fizyczny) design większości jego produktów. Nie da się ukryć, że Ive jeszcze za życia Steve’a Jobsa, był jego pupilem. To bardzo umocniło pozycję Ive, jako projektanta w Apple i dało mu sporą władzę.

Ive, korzystając ze swojej silnej pozycji w Apple, stara się wpłynąć na dział projektowania software (oficjalnie nazwanego działem „Human Interface”), prowadzonego przez Grega Christie. Jony Ive, chce zmienić interfejs iOS i uczynić go bardziej prostym, minimalistycznym i „płaskim”. Cała sytuacja współpracy Ive i Christie, podobno podoba się prezesowi Apple, Timowi Cookowi, który w zeszłym roku wywalił z firmy osobę odpowiedzialną za iOS, Scotta Forstalla.

Niestety, w tej chwili jeszcze nie mamy się czym emocjonować. Tak naprawdę nie wiadomo, kiedy Apple wprowadzi zmiany do UI systemu iOS. Zresztą, według deweloperów mających styczność z pracownikami giganta z Cupertino, zmiany w interfejsie iOS, mają mieć bardzo zachowawczy i konserwatywny charakter. Póki co nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na rozwój wydarzeń w tej kwestii.

Źródło: PhoneArena