Samsung – logo

Inwestorzy z obawy przed kolejnym raportem finansowym Samsunga wyprzedają jego akcje

Pierwsze dni nowego roku nie są dla Samsunga zbyt pomyślne. Akcjonariusze tego koreańskiego konglomeratu pozbywają się udziałów w firmie, z obawy przed gorszymi niż spodziewane wynikami finansowymi za czwarty kwartał 2013 roku.

Samsung - logo

Dlaczego Samsung, który przecież jest liderem na wielu, nie tylko technologicznych rynkach miałby mieć w Q4 2013 gorsze wyniki finansowe? Inwestorzy obawiają się, że wpływ na to miały spadające marże w sektorze wyświetlaczy oraz niekorzystne dla koreańskiej gospodarki kursy walut.

Kurs akcji Samsunga spadł dzisiaj na globalnych rynkach o 2%. Analityk finansowy domu inwestycyjnego IBK Investment & Securities, Lee Seung-woo, powiedział, że ten koreański gigant będzie mieć spore problemy aby utrzymać wysokie marże w sektorze wyświetlaczy OLED.

Wyniki finansowe Samsunga za czwarty kwartał 2013 roku powinniśmy poznać już w przyszły czwartek. Seung-woo spodziewa się, że firma osiągnie zysk na poziomie 9.02 miliarda $, co będzie mniejszym wynikiem niż prognozowane wcześniej 9.7 miliarda $.

Spodziewamy się, że kondycja finansowa Samsunga będzie się plasować w okolicach 9.5 tryliona koreańskich wonów, czyli mniej niż zakładane 10.2 tryliona wonów. Największą przyczyną takiego stanu rzeczy jest niekorzystny przelicznik walut dolar-won, który łączy się dodatkowo z kurczącymi marżami w branży matryc OLED. – Lee Seung-woo, IBK Investment & Securities

Samsung oczywiście nie zwalnia tempa. Ten moloch, który produkuje wszystko, począwszy od okrętów, poprzez chemikalia a skończywszy na smartfonach – już przygotowuje się do targów CES 2014. Podczas nich zobaczymy nowe chipy Exynos (prawdopodobnie 64-bitowe) oraz być może jakieś smartfony / tablety.


  • https://www.facebook.com/pages/Nazir/129553720567082 Nazir

    Dużym problemem jest to że Samsung zaczyna tracić potencjalnych klientów bo ludzie maja już dość farsy z aktualizacją android-TW i zaczynają kupować Windows Phone lub jak ja Nexus’5
    Samsung tylko bawi się w kolejne odgrzewane kotlety Galaxy z nie aktualnym androsyfem JB’4.2/4.3 które już się przejadły