Apple iOS 6.1.2

iOS 6.1.2 już dostępny, poprawia kilka błędów

Apple rozpoczęło aktualizowanie iOS do wersji 6.1.2. Co znajdziemy w nowym firmware i jakie błędy poprawia?

Apple iOS 6.1.2

Zgodnie z wcześniejszymi przypuszczeniami, Apple udostępniło aktualizację iOS 6.1.2. Upgrade nie wnosi do systemu żadnych, nowych funkcji – a jedynie łata dziury spowodowane przez iOS 6.1 i 6.1.1.

Przede wszystkim usunięty został najpoważniejszy błąd, przed którym swoich klientów ostrzegał nawet Vodafone. Przez ten „bug” na iPhone 4S nie można było wykonywać połączeń telefonicznych, wysyłać wiadomości tekstowych ani łączyć się z internetem.

Apple, wypuszczając iOS 6.1.1 skopało kolejne rzeczy – smartfony zaczęły cierpieć na szybsze rozładowywanie się baterii oraz nadmierne nagrzewanie. Dopiero teraz, wersja 6.1.2 podobno naprawia ten problem.

Niestety, gigant z Cupertino nie poprawił błędu bezpieczeństwa, który powoduje, że praktycznie każdy (po wykonaniu odpowiednich czynności) może odblokować zablokowany kodem smartfon (oczywiście bez potrzeby znajomości kodu). Jak to zrobić? Cały proces możecie obejrzeć na poniższym wideo. Umieszczam go z przestrogą dla osób, które uważają Apple iOS za system arcy-bezpieczny i nieskazitelny pod każdym względem.

Źródło: PhoneArena