Apple iOS 6

iOS 6.1.3 już jest, poprawia bezpieczeństwo systemu (aktualizacja)

Apple właśnie udostępniło kolejną aktualizację do swojego mobilnego systemu. iOS 6.1.3 poprawia bezpieczeństwo produktów Apple oraz ulepsza Mapy.

Apple iOS 6

Według informacji, jakie pojawiają się na anglojęzycznych portalach, upgrade waży zaledwie 18 MB i poprawia tylko dwa błędy. O pierwszym z nich, pisałem nie tak dawno temu. Była to tak naprawdę luka w zabezpieczeniach iOS, która pozwalała na ominięcie ekranu blokowania i odblokowanie systemu, bez znajomości hasła. To chyba jeden z najbardziej dokuczliwych bugów w iOS, który osobom chcącym trzymać na smartfonie np. poufne dane, zupełnie to uniemożliwiał.

Drugą rzeczą, którą poprawia wersja 6.1.3, są applowskie Mapy. Niestety upgrade ulepsza wyłącznie japoński obszar Map, więc w Polsce nic nam po nim (no chyba, że wybieramy się do Japonii).

Jak zdobyć iOS 6.1.3? Jest on dostępny zarówno poprzez OTA (Over-the-Air), jak i iTunes. Niestety w tej chwili nie wiadomo, czy nowa aktualizacja łata w jakiś sposób luki, z których korzysta jailbreak.

Aktualizacja: Niestety Apple i tym razem się nie popisały, gdyż ekran blokowania nadal można obejść, bez znajomości hasła. Oto dowód:

Źródło: GSMArena