Apple iOS 7.1

iOS 7.1 już dostępny dla sprzętów Apple, co nowego?

Tak jak się spodziewaliśmy, Apple rozpoczęło dzisiaj dystrybucję iOS 7.1 dla swoich sprzętów: iPhone, iPad oraz iPod Touch. Co nowego przynosi ten upgrade i kiedy możemy się go spodziewać w Polsce?

Apple iOS 7.1

Najbardziej zauważalne zmiany (dokładnie dwie) dotknęły interfejs użytkownika. Od teraz ekranowa klawiatura numeryczna oraz przycisk power dysponują zaokrąglonymi elementami UI. Dodatkowo przycisk zatwierdzania i odrzucania nadchodzących połączeń również wygląda teraz inaczej. To samo dotyczy przycisków odtwarzacza: powtórz oraz odtwarzanie losowe.

Apple w iOS 7.1 zaimplementowało także możliwość wyłączania efektu paralaksy. „Trójwymiar” możemy wyłączyć gdy jako tapety używamy własnego obrazka. Jest też kilka zmian dotyczących klawiatury, w której przyciski delete i shift zostały nieco bardziej zaznaczone.

Firma z Cupertino naprawiła także bug, który powodował nieoczekiwane restarty systemu. Miejmy nadzieję, że już więcej się one nie powtórzą.

iOS 7.1 ma także nową funkcję o nazwie CarPlay. Dzięki niej jadąc samochodem możemy wydawać naszemu urządzeniu komendy głosowe. Jak sama nazwa wskazuje, funkcja obsługuje głównie odtwarzacz muzyczny, więc teraz bez dotykania np. smartfona – będziemy mogli nawigować wśród utworów. Niestety nie wiem jak CarPlay będzie się sprawdzał w polskich realiach, bo funkcja jest obsługiwana przez Siri, które jak dobrze wiemy – nie obsługuje naszego języka.

Wraz z nowym upgrade zaktualizowano także iTunes Radio. Możemy teraz przeszukiwać wyróżnione stacje, szybko tworzyć nowe stacje (oparte o nasze poprzednie wyszukiwania) oraz dokonywać szybkiej subskrypcji iTunes Match bezpośrednio z telefonu.

Kiedy upgrade pojawi się w Polsce? W zasadzie już powinien być dostępny, więc radzę na bieżąco sprawdzać, czy iOS 7.1 nie jest już przypadkiem do ściągnięcia. Jeśli ktoś z was ma już go zainstalowanego na swoim sprzęcie – niech koniecznie podzieli się pierwszymi wrażeniami w komentarzu pod tekstem.


  • asasas

    aha, a o tym, ze IOS 7.1 jest szybszy i lepiej zoptymalizowany nie piszecie!!??