Apple iOS 7.1

iOS 7.1 zostanie wydany najprawdopodobniej w marcu

Oczekiwana przez wiele osób aktualizacja do iOS 7.1, według portalu 8to5mac zostanie opublikowana najprawdopodobniej w marcu. Apple udostępniło deweloperom już piątą betę tej aktualizacji, możemy się więc spodziewać, że finalna, konsumencka wersja jest już na ukończeniu. Co dzięki iOS 7.1 uzyskają posiadacze sprzętów markowanych przez Apple?

Apple iOS 7.1

Spodziewamy się, że iOS 7.1 przyniesie kilka zmian w mobilnym systemie Apple. Najwięcej z nich dotyczy wyglądu interfejsu użytkownika. Wśród zmian UI znajdziemy m.in.:

  • nowy dialer,
  • przeprojektowany UI funkcji „Przesuń aby Odblokować”,
  • zmienione przyciski Caps Lock oraz Backspace na klawiaturze,
  • możliwość usunięcia efektu paralaksy z tapety bez wyłączania wszystkich efektów ruchu.

Apple w porównaniu z iOS w wersji 7.0.4 poprawiło także wydajność. Dla przykładu na nowym iPadzie ostatnia beta działa dużo szybciej niż poprzednie dystrybucje. Płynność jest zachowana do tego stopnia, że nie da się w zasadzie odróżnić wersji beta od finalnego softu. Jeśli więc ktoś z was narzeka na zamulanie swojego tabletu lub smartfona – iOS 7.1 najprawdopodobniej rozwiąże ten problem.

Oczywiście oprócz tego, co tu opisałem – zmian w sofcie będzie znacznie więcej. Aktualizacja dotknie przede wszystkim aspekty niewidoczne, które kryją się pod maską interfejsu użytkownika. Jeśli w kwestii iOS 7.1 pojawi się coś nowego – na pewno was o tym poinformuję, radzę więc częściej zaglądać na SmartFan.pl.