Apple iOS 7 – logo

iOS 7 zainstalowany już na 74% urządzeń Apple

Apple opublikowało dzisiaj najnowsze statystyki dotyczące sklepu App Store. Dzięki nim dowiadujemy się, że aż 74% urządzeń autorstwa Apple działa już w oparciu o iOS 7.

Apple iOS 7 - logo

74% to wynik, z którego Apple może być w pełni dumne. iOS 7 od października został zainstalowany aż na 10% kolejnych urządzeń, dzięki czemu iOS 7 został już w tej chwili okrzyknięty najszybciej adaptującą się wersją tego systemu.

Dane opublikowane przez Apple zdradzają nam również, że na bazie iOS 6 działa w tej chwili 22% urządzeń korzystających z App Store. Pozostałe 4% to produkty, które posługują się jeszcze starszymi wariantami tego systemu. Oczywiście na tak szybkie rozprzestrzenianie się iOS 7 ma także wpływ dobra sprzedaż nowych urządzeń Apple z serii iPad oraz iPhone.

Takiej jednolitości może pozazdrościć Android, którego urządzenia działają na podstawie całej gamy różnych wersji „Zielonego Robocika”. Google stara się jak może walczyć z fragmentacją, jednak w przeciwieństwie do Apple – nie ma w tej kwestii zbyt wielkiego pola manewru. Google kontroluje upgrade jedynie dla markowanej przez siebie serii urządzeń Nexus. Pozostałe sprzęty i ich aktualizacje leżą już w gestii samych producentów, których najczęściej zupełnie się nie pali, aby wydawać pieniądze na tworzenie nowszego softu dla niesprzedawanych już sprzętów. Jeśli więc jakiś posiadacz urządzenia z Androidem narzeka na brak nowej wersji OS’a, to jedynym wyjściem pozostaje chyba tylko przesiadka na iOS lub ewentualnie Windows Phone, albo zakup Nexusa.

Źródło