Apple iOS 8.1 – pobieranie

iOS 8.1 już gotowy do ściągnięcia

W zeszłym tygodniu na konferencji, podczas której zaprezentowano nowe tablety Apple – firma poinformowała także, że w poniedziałek 20 października rozpocznie udostępnianie iOS 8.1. Jak się okazuje, Apple faktycznie dotrzymało obietnicy, bo upgrade do nowej wersji iOS właśnie ruszył.

Apple iOS 8.1 - pobieranie

Jeśli więc posiadacz iPhone, iPad lub iPod touch – wejdź w ustawienia systemowe i sprawdź, czy przypadkiem nie czeka na ciebie do zainstalowania świeżutki iOS 8.1.

Amerykańscy posiadacze iPhone 6 oraz iPhone 6 Plus wraz z iOS 8.1 dostali także funkcję Apple Pay, dzięki której za pośrednictwem NFC oraz Touch ID mogą dokonywać płatności.

Poza Apple Pay iOS 8.1 niesie ze sobą całą masę poprawek do błędów. Wraz z nim pojawiają się także nowe funkcje, jak Photos, iCloud Photo Library, album Camera Roll oraz My Photo Stream. Aplikacja Photos, jeśli mamy już mocno zajętą pamięć wewnętrzną – informuje nas o tym jeszcze przed tym, jak zaczniemy nagrywać film Time Leapse (film poklatkowy).

Nową funkcjonalność dostała także aplikacja Messages, obsługująca nasze wiadomości. Od teraz posiadacze iPhone z iOS 8.1 będą mogli wysyłać i odbierać wiadomości SMS i MMS za pośrednictwem iPada lub Macka.

Jeśli chodzi o łączność komórkową, można teraz wybierać między siecią 2G, 3G lub 4G LTE. Poza tym aplikacja HealthKit dostała nareszcie możliwość korzystania z danych w tle. Zmian jest oczywiście dużo więcej, a przekonacie się o nich najlepiej, jeśli zainstalujecie iOS 8.1. Nie mam niestety pojęcia, czy nowy firmware jest już dostępny dla polskich posiadaczy sprzętów Apple. Gdyby ktoś z was otrzymał ten soft, niech koniecznie podzieli się wrażeniami na jego temat za pomocą komentarza.


 • ja

  czy warto instalować na iPad2?

  • http://smartfan.pl/ Noob

   Ja bym radził poczekać – takie aktualizacje często mają błędy, które wychodzą dopiero po kilku dniach od wypuszczenia softu. Jak w ciągu powiedzmy tygodnia nie będzie w sieci informacji nt. błędów w iOS 8.1, to można instalować.

   • ja

    bardziej mnie to ciekawi czy iPad2 da radę pociągnąć ten system? czy nie zabraknie mu mocy na iOS8?