iOS-Android_USvideoGameShare_2010

iOS i Android zgarniają rynek konsolowy

Urządzenia z mobilnymi systemami – Android oraz iOS, pochłaniają coraz większą część rynku konsol dla siebie.

iOS i Android na amerykańskim rynku konsol 2010

Nie ma się co temu dziwić, przecież tablety i smartfony są coraz bardziej zaawansowane. Już w tej chwili wchodzi nowa generacja urządzeń mobilnych, z dwurdzeniowymi procesorami i ogromnymi pokładami pamięci RAM. Wykresy, które są zamieszczone w tym artykule – dotyczą rynku amerykańskiego, ale i tak dobrze oddają trend, jaki utrzymuje się od dłuższego czasu na całym świecie.

Jeśli chodzi o rynek wszystkich konsol razem wziętych – to urządzenia z systemami Android i iOS w zeszłym roku miały 8% udział, w porównaniu z 2009 rokiem jest to wzrost o 3%.

iOS i Android na rynku konsol mobilnych

Sprawa wygląda inaczej, jeśli spojrzymy na rynek konsol mobilnych. Tutaj smartfony i tablety z systemami mobilnymi dzierżą aż 34% rynku, osiągając w odniesieniu do 2009 roku – wzrost o aż 15%.

Jeśli urządzenia mobilne w dalszym ciągu będą się tak dynamicznie rozwijać, zarówno jeśli chodzi o sferę sprzętową, jak i dostępnych gier – to w dalekiej przyszłości, tradycyjne konsole mogą całkowicie zostać wyparte z rynku, gdyż w kieszeni będziemy nosić „wszystkomające” urządzenia.

Źródło: Engadget