Apple-iPad-mini-black-0

iPad mini oficjalnie zadebiutował

Apple iPad 4 to nie jedyne nowe, mobilne urządzenie, jakie dzisiaj zobaczyliśmy. Gigant z Cupertino uraczył nas także miniaturową wersją swojego tabletu – poznajcie iPada mini.

Apple iPad mini - czarny

Apple wyposażyło „mikrusa” w 7.9-calowy ekran o rozdzielczości 1,024 x 768 pikseli (jest ona taka sama, jak w iPad 2, przez co nie będzie konieczne przeskalowywanie aplikacji). Przedstawiciel Apple, Phil Schiller, chociaż nie mówił tego wprost – to i tak porównywał iPada mini do tabletu Google, Nexus 7. Według Schillera, o 0.9-cala większy ekran iPada mini, daje w rzeczywistości 35% powierzchni wyświetlacza więcej, niż ma 7-calowy tablet Google.

Apple iPad mini - czarny i biały

Jeśli chodzi o aspekty techniczne, iPad mini mierzy 200 x 134.7 x 7.2 mm i waży 308 gram (wersja z łącznością 3G waży o 4 gramy więcej). Co interesujące, nowy tablet Apple jest produkowany w tej samej technologii, co iPhone 5 – dlatego jego obudowa została wykonana z anodowanego aluminium. Możemy się więc spodziewać, że również i ten produkt Apple będzie cierpieć na szybkie rysowanie się obudowy.

Apple iPad mini - czarny i biały

Porównując iPada mini do zwykłego iPada, można poczuć się troszkę zawiedzionym. Do dyspozycji mamy tu „zaledwie” chipset A5 oraz dużo gorszy ekran. Niestety, mała rozdzielczość ekranu i słaby chipset jest następstwem tego, iż Apple chciało koniecznie zachować 10-godzinny czas czuwania baterii, która jak się można domyślać – jest w iPadzie mini dużo mniejsza, niż w pełnowymiarowym tablecie tego producenta.

Apple iPad mini - biały

Do sklepów trafią dwie wersje kolorystyczne urządzenia: czarna i biała. Apple zwyczajowo będzie sprzedawać warianty z 16, 32 i 64 GB pamięci wewnętrznej, wraz z łącznością komórkową, lub z samym Wi-Fi. Pierwsze dostawy nowego tabletu trafią do amerykańskich sklepów już 2 listopada. Najtańsza wersja iPada mini (16 GB + Wi-Fi) będzie kosztować 329 dolarów (ok. 1045 zł), natomiast wersja z łącznością komórkową (16 GB + 3G), to koszt 459 dolarów (ok. 1460 zł). 64 GB wersja z Wi-Fi ma być w cenie 529 dolarów (ok. 1680 zł), natomiast ten sam wariant, tyle, że z 3G – to już koszt wysokości 659 dolarów (ok. 2100 zł).

Źródło: Apple