Apple-iPhone-4S-1

iPhone 4S testowany w benchmarku

Apple iPhone 4S nie jest jeszcze dostarczany do swoich nabywców, ale najwyraźniej ktoś już go dostał w swoje ręce. Efektem tego jest szereg testów, pokazujących wydajność iPhone 4S w benchmarkach.

Apple iPhone 4S

Urządzenie testowano m.in. przy użyciu benchmarka BrowserMark. Na początku przypomnę, że poprzednik iPhone 4SiPhone 4, przetestowany przy użyciu tego narzędzia, osiągnął wynik 51,701 punktów, natomiast Samsung Galaxy S II „wyciągnął” 55,144 punktów.

Przejdźmy jednak do sedna, czyli osiągów iPhone 4S w BrowserMark. Okazuje się, że najnowszemu dziecku Apple, w tym benchmarku udało się osiągnąć astronomiczne 89,567 punktów. To niewiarygodny wynik, z którym może się równać jedynie tablet Samsung Galaxy Tab 8.9.

Apple iPhone 4S - BrowserMark

Kolejnym benchmarkiem, jakim „katowano” iPhone 4S – jest Sunspider JS Benchmark, który testuje wydajność przetwarzania skryptów Java, przez przeglądarkę urządzenia. W tym przypadku iPhone 4S również bije wszystkie inne smartfony, uzyskując najlepszy wynik w swej klasie. Lepiej od 4S wypada jedynie Galaxy Tab 8.9.

Apple iPhone 4S - Sunspider JS Benchmark

Najlepszy test zostawiłem jednak na koniec – jest to benchmark GPU iPhone 4S. Wszyscy chyba wiemy, iż 4S posiada najnowszy układ A5 (ten sam, co iPad 2), wyposażony w GPU PowerVR SGX543MP2. Jest to to piekielnie mocny chip graficzny, który bije na głowę całą konkurencję Apple, z Galaxy S II na czele. Test pokazuje również, że GPU w iPhone 4S, jest 7-8 razy szybsze, niż te zastosowane w iPhone 4.

Apple iPhone 4S - benchmark PowerVR SGX543MP2

Apple iPhone 4S - benchmark PowerVR SGX543MP2

Wyniki benchmarków jasno pokazują, że iPhone 4S jest obecnie najszybszym smartfonem. Na szczególną pochwałę zasługuje GPU PowerVR SGX543MP2, który na dzień dzisiejszy nie ma sobie równych – i pewnie jeszcze jakiś czas nie zobaczymy urządzenia, które będzie z nim w stanie konkurować.

Źródło: GSMArena