Apple iPhone 5 ze złota i diamentów

iPhone 5 w całości ze złota, wysadzany diamentami – cena 10 milionów funtów

Stuart Hughes to dobrze znany w Anglii jubiler, który już wcześniej zasłynął ze stworzenia diamentowego iPhone 4, platynowego MacBook Air, czy też złotego iPada 2. Tym razem Stuart Hughes przeszedł najśmielsze oczekiwania i stworzył najdroższy smartfon na świecie.

Apple iPhone 5 ze złota i diamentów

Zdjęcia i wideo, które możecie oglądać w niniejszym artykule, przedstawiają iPhone 5, wykonanego ze złota i wysadzanego diamentami. Według jubilera, stworzenie takiej obudowy wymagało 9 tygodni ręcznej pracy. Zewnętrzna jej część została wykonana z 24-karatowego złota, natomiast przycisk Home to tak naprawdę 26-karatowy, czarny diament.

Logo Apple oraz brzegi smartfonu, są wysadzone białymi diamentami, których jest aż 600 (na logo składają się 53 diamenty). Oczywiście taki iPhone 5 nie został stworzony tylko po to, aby leżał w gablocie. Stuart Hughes wykonał go zamówienie, zlecone przez nieznanego, chińskiego biznesmena (posiadacza czarnego diamentu, który został użyty do wykonania tego najdroższego smartfona na świecie).

Czasami sam się zastanawiam, co myśli sobie osoba, która zamawia tak drogi gadżet? Czy to niskie poczucie własnej wartości, które trzeba w jakiś sposób podnieść (najlepiej wydając masę pieniędzy)? A może chiński biznesmen ma już złote zęby i chce mieć smartfon, który podczas rozmowy telefonicznej będzie tak samo lśnił, jak jego facjata? Tego niestety nigdy się nie dowiemy, ale może to i lepiej.

Mimo wszystko, jeśli zdecydujecie się na zakup takiego urządzenia, to będziecie musieli liczyć się z wydatkiem około 10 milionów funtów, czyli niecałych 50 milionów złotych. Ktoś chętny?

Źródło: GSMArena