Apple iPhone 5C – tył obudowy

iPhone 5C – garść dobrych jakościowo zdjęć trafiła do sieci, poznaliśmy też cenę tego „budżetowca”

W internecie po raz kolejny pojawił się zbiór zdjęć, prezentujący tańszy wariant iPhone 5 – model iPhone 5C. Na fotografiach widać pozbawioną podzespołów plastikową obudowę urządzenia.

Apple iPhone 5C - tył obudowy

Miejcie oczywiście na uwadze, że tak naprawdę nie wiadomo, czy niniejsze zdjęcia są prawdziwe. Wątpliwości budzi fakt, że na obudowie nie ma żadnych przycisków do regulacji głośności, chociaż z drugiej strony jej design jest bardzo zbliżony do tego, który stosuje Apple.

Czego możemy się dowiedzieć z dzisiejszego przecieku? Jedynie tyle, że ten domniemany iPhone 5C ma z tyłu, w lewym górnym rogu obiektyw kamery z fleszem LED i mikrofonem. Na dolnej krawędzi, obok grilla głośnika i mikrofonu widzimy port lightning oraz 3,5 mm złącze słuchawkowe mini-jack.

Niestety jak sami możecie zobaczyć, w sfotografowanym egzemplarzu wcale nie umieszczono podzespołów. Z poprzednich przecieków wiemy jednak, że ta „tania” alternatywa iPhone 5 ma mieć 8MP kamerę oraz 4″ ekran Retina.

A teraz to, co chyba wszystkich zainteresuje, czyli cena iPhone 5C. Według przecieku Apple za ten model zażyczy sobie około 490$, co w przeliczeniu na złotówki daje kwotę 1565 zł. Czy to dużo? Według mnie to dość wygórowana cena, za którą dostaniemy przecież tylko okrojoną wersję iPhone 5. Nie wspomnę już, że za 1565 zł możemy sobie kupić smartfon, który będzie niekoniecznie działać w oparciu o iOS, a swoimi możliwościami mocno przebije ten applowski produkt. Oczywiście ze spekulacjami wstrzymajmy się do oficjalnej prezentacji iPhone 5C, która nastąpi najprawdopodobniej jesienią.

Źródło: GSMArena