Apple iPhone 5S – wnętrze

iPhone 5S dopiero pod koniec roku z większym, 4.3″ ekranem?

Jak donosi tajwańska gazeta Commercial Times, Apple ma zamiar opóźnić prezentację iPhone 5S aż do końca tego roku. Dlaczego tak się stanie? Szefostwo z Cupertino chce podobno, aby w urządzeniu zainstalowano większy, 4.3″ ekran.

Apple iPhone 5S - wnętrze

Wstawienie większego wyświetlacza Retina do uprzednio zaprojektowanego smartfona oznacza oczywiście, że wiele elementów elektroniki i samej obudowy trzeba przerabiać. Według ostatnich informacji iPhone 5S miał być pokazany we wrześniu lub październiku, końcówka roku jest więc sporą obsuwą.

Poprzednio wiedzieliśmy jedynie, że iPhone 5S będzie w zasadzie iPhone’m 5 z podrasowaną kamerą i potężniejszym chipsetem, jednak design miał zostać taki sam. Wygląda więc na to, że Apple uświadomiło sobie rynkowy trend „rosnących ekranów” i w obawie przed utratą atrakcyjności swojego produktu, postanowiło rzutem na taśmę zwiększyć matrycę do 4.3″. Jeśli plotka okaże się faktycznie prawdą to będzie to oznaczać, że Cupertino odchodzi od starej tradycji, w której iPhone z przyrostkiem „S” miały identyczny wygląd jak poprzednik.

Według raportu, Apple w trzecim kwartale tego roku ma zamiar pokazać także budżetowy smartfon. Podzespoły niezbędne do jego produkcji docierają już do podwykonawców Apple od czerwca, podczas gdy pierwsze dostawy komponentów dla iPhone 5S będą gotowe dopiero na początku przyszłego miesiąca.

Jak zwykle musicie mieć oczywiście na względzie, że plotki na temat jakiegokolwiek produktu Apple mają bardzo niską wiarygodność. Podobnie może być i w tym przypadku, zalecam więc traktować tę informację z dużym przymrużeniem oka.

Źródło: Bloomberg