Apple iPhone 5

iPhone 5S wystartuje w lipcu, nowe iPady w październiku

Na temat smartfonów iPhone i tabletów iPad kolejnej generacji pojawia się coraz więcej plotek. Według najnowszych informacji, pochodzących z portalu iLounge, masowa produkcja iPhone 5 S rozpocznie się już w lipcu.

Apple iPhone 5


Warto zauważyć, że masowa produkcja urządzeń, w przypadku Apple rozpoczyna się na kilka miesięcy przed planowaną prezentacją – aby do premiery sklepowej można było napełnić magazyny.

Według iLounge, gigant z Cupertino oprócz iPhone 5S, przygotowuje także nowe odsłony swoich tabletów iPad, które mają się pojawić w październiku. Prototypowy iPad mini z ekranem Retina został nazwany J84, natomiast iPad 5 to J72. Design obydwóch tabletów pozostanie podobno bez zmian, iPad mini dostanie za to ekran Retina, natomiast iPad 5 – mocniejsze podzespoły.

Jeśli chodzi o iPhone 5S, to ma on otrzymać szybszy procesor oraz nową, 13 MP kamerę wyprodukowaną przez Sony. Co interesujące, smartfon ma mieć także ulepszony flesz LED. Nazwy kodowe prototypowych 5S, to N51 oraz N53.

iLounge wspomina także o tym, że iPhone 5S będzie wyposażony w czytnik linii papilarnych, co by pasowało do technologii Authentec, którą Apple pozyskało w zeszłym roku.

Sam jestem ciekaw, czym Apple nas zaskoczy. Konkurencja już w zeszłym roku pokazała telefony z 13 MP aparatami i ekranami Full HD, jaka będzie odpowiedź Apple?

Źródło: iLounge