Apple iPhone 6 – rozbity ekran

iPhone 6 oraz 6 Plus – czy te smartfony są odporne na upadki?

Nie przeraża cię cena iPhone 6 (lub iPhone 6 Plus) i już 19 września, czyli w dniu wejścia tego sprzętu do sklepów chcesz go mieć? Może w takim razie warto sprawdzić, czy tak drogie urządzenie jest chociaż trochę bardziej odporne na upadki, niż inne smartfony? W sieci pojawił się właśnie klasyczny drop test pokazujący, jak wytrzymały na upadki jest iPhone 6 i 6 Plus.

Apple iPhone 6 - rozbity ekran

Nieważne, jak bardzo dbamy o nasz smartfon, bo podczas długiego (często kilkuletniego) okresu użytkowania zdarzy się, że po prostu wypadnie nam on z ręki i spadnie na ziemię. Pół biedy, jeśli sprzęt spadnie np. na miękki dywan, jednak gorzej, gdy nasze cacuszko walnie o twardy chodnik – możemy być wtedy prawie pewni, że skończymy z rozbitym ekranem.

Na poniższym filmie możecie obejrzeć drop test iPhone 6 i 6 Plus. Obydwa urządzenia zostały zrzucone na tył, przód oraz bok. Jak smartfony poradziły sobie z tak wielkim stresem?

Jeśli dotrwaliście do końca nagrania to pewnie sami stwierdziliście, że zarówno 4.7″ iPhone 6, jak i 5.5″ iPhone 6 Plus podczas upadku na tył poradziły sobie całkiem nieźle, odnosząc tylko niewielkie uszkodzenia. Gorzej sytuacja wygląda, gdy urządzenie upada na bok. Co prawda iPhone 6 jakoś to starcie przeżył, jednak 6 Plus nie miał już tyle szczęścia, a jego ekran popękał. Co prawda sprzęt i warstwa dotykowa nadal funkcjonowały, jednak matryca oddzieliła się delikatnie od obudowy.

Najbardziej zgubne dla smartfonów zawsze są upadki na front, najwrażliwszą część, gdzie znajduje się ekran. iPhone 6 ze swoim 4.7″ ekranem poradził sobie z drop testem bocznym, jednak zrzucenie go prosto na ekran poskutkowało potłuczeniem wyświetlacza, który odszedł od obudowy jeszcze silniej niż ten z 6 Plus. Co prawda urządzenie nadal działało, jednak jego używalność pozostawiała sporo do życzenia.

Jeśli więc już kupicie swoje upragnione „Jabłuszko” i chcecie, aby nie zostało uszkodzone przy pierwszym, lepszy upadku – wyposażcie się w jakieś dobre etui, które chociaż trochę ochroni ekran podczas kontaktu z twardą powierzchnią. Ważne, aby takie etui delikatnie wystawało ponad wyświetlacz. A jeśli nie, no cóż – przygotujcie się, że wymiana zbitego ekranu będzie trochę kosztować.