Apple iPhone 6 – koncept

iPhone 6 ukaże się w dwóch rozmiarach?

Foxconn – tajwańska firma odpowiedzialna za produkcję telefonów spod znaku nadgryzionego jabłka, była bardzo często źródłem przecieków zarówno za pośrednictwem samych pracowników, jak i zewnętrznych szpiegów. Tradycji stało się zadość i już w pierwszych dniach 2014 roku docierają do nas coraz ciekawsze rewelacje odnośnie produktów od Apple.

Apple iPhone 6 - koncept

Informacje, które ujrzały światło dzienne za pośrednictwem chińskiej platformy Weibo jednoznacznie wskazują, że według kilkunastu osób związanych bezpośrednio z firmą Foxconn, najnowszy iPhone będzie produkowany w dwóch wariantach w zależności od rozmiaru wyświetlacza. Mniejszy smartfon ma mieć ekran o przekątnej 4.7”, większy zaś będzie mógł pochwalić się ponoć wyświetlaczem 5.7”.

Spekuluje się też, że obydwa warianty urządzenia będą wyposażone w co najmniej jeden czujnik biometryczny – skaner linii papilarnych lub skaner siatkówki oka. Jeśli zamierzeniem giganta z Cupertino będzie kontynuowanie dotychczasowego cyklu wydawniczego swoich słuchawek, opierającego się na wypuszczaniu urządzeń na rynek w trzecim kwartale, przypuszczenia te mogą zostać zweryfikowane w przeciągu kilku miesięcy.

Jeśli jednak wziąć pod uwagę standardy, które panowały na rynku już w 2013 roku, zamierzenia Apple są jak najbardziej przyziemne. Zeszłoroczna premiera kolorowego iPhona 5C udowodniła, że producent urządzeń spod znaku popularnego jabłka nie boi się wykraczać poza strefę komfortu i oferować produkty coraz ciekawsze i coraz bardziej dostosowane do potrzeb i gustów klientów. Wkroczenie z phabletem ma być kolejnym krokiem naprzód na rynku urządzeń mobilnych.