iRiver-Vanilla-0

iRiver wchodzi na rynek smartfonów?

Firma iRiver jest znana głównie jako producent przenośnych odtwarzaczy multimedialnych – ale ten fakt może się wkrótce zmienić. iRiver postanowił wejść na rynek smartfonów.

iRiver Vanilla

Nikt nie lubi nosić przy sobie zbyt wielu urządzeń, często nie starcza nam po prostu kieszeni, aby zabrać ze sobą smartfon, portfel i na dodatek odtwarzacz mp3 – nie licząc innych drobiazgów. Ostatnio można jednak zauważyć, że telefony komórkowe, a w szczególności smartfony – przejmują obszar, który kiedyś dumnie zajmowały odtwarzacze mp3. Smartfony posiadają coraz więcej pamięci i coraz lepszą jakość dźwięku, która nierzadko potrafi zaspokoić nawet wyszukane gusta audiofila.

Firma iRiver najprawdopodobniej dostrzegła tę przemianę, wiedząc, że wkrótce to właśnie smartfony w 100% przejmą rolę odtwarzaczy multimedialnych a przenośne mp3 przestaną się sprzedawać – więc postanowiła wejść na rynek smartfonów. Prawdopodobnym efektem tej decyzji jest smartfon, który możecie zobaczyć na powyższym, dość niewyraźnym zdjęciu, przedstawiającym reklamę urządzenia o nazwie iRiver Vanilla.

Co można wyczytać z tej reklamy? Jedynie kilka podstawowych parametrów urządzenia, czyli 600MHz lub 800MHz procesor, ekran LCD 3.5-cala WVGA, całość działa w oparciu o system Android 2.2 Froyo. Wiemy też, że urządzenie będzie sprzedawane wraz z 4GB kartą pamięci microSD.

Jeśli już chcecie kupić iRiver Vanilla, to mam dla was złą wiadomość – smartfon będzie najprawdopodobniej dostępny wyłącznie w Korei Płd. Cieszy jednak fakt, że kolejna firma chce produkować smartfony. Może to przynieść nam wiele korzyści, w postaci większego wyboru urządzeń i niższych cen. Miejmy nadzieję, że iRiver wypuści też coś dla reszty świata – wolałbym jednak coś bardziej zaawansowanego, niż prezentowany tu model Vanilla.

Źródło: Cetizen