Nokia Lumia 920 – upadek

Jak odporna na upadki jest Nokia Lumia 920?

Jeśli przed zakupem Nokii Lumii 920 chciałbyś wiedzieć, jak ten dość ciężki telefon znosi upadki na beton – to zapraszam do obejrzenia filmu.

Nokia Lumia 920 - upadek

Nokia Lumia 920 to jeden z najcięższych smartfonów, jakie możemy obecnie kupić (lub będziemy mogli w najbliższym czasie). Waga modelu Lumia 920 to aż 185 gram – dla porównania smartblet Samsunga, Galaxy Note II – waży o 3 gramy mniej (183 g), a jest przecież nieporównywalnie większym urządzeniem. Aby już dłużej nie przeciągać, zapraszam do obejrzenia filmu prezentującego tzw. „drop test” modelu Lumia 920.

Jak mogliście zobaczyć, Lumia 920 – mimo swojej pokaźnej wagi, radzi sobie z upadkami całkiem nieźle. Ekran urządzenia nawet po upuszczeniu go z wysokości głowy, pozostał nietknięty. Piętą achillesową tego urządzenia (jak i wielu innych), jest obudowa. To ona w tym smartfonie dostała największe „cięgi”, co pozostawiło widoczne ślady wgnieceń i zadrapań. Wniosek z niniejszego „testu zderzeniowego” jest jeden – Nokia Lumia 920 jest dość wytrzymałym smartfonem, który po byle upadku nadal powinien normalnie działać. Niestety, jeśli mamy tendencję do dość częstego upuszczania naszego telefonu, to może się okazać, iż po kilku takich upadkach obudowa 920 będzie do wymiany.

Źródło: PhoneBuff


  • Joanna

    Nie zgodzę się z tym, że to obudowa jest najsłabszym punktem. Moja Lumia wypadła mi z ręki i spadła na kafelki, co spowodowało pęknięcie szybki w tzw. pajęczynkę. Dodam przy tym, że mam oryginalny pokrowiec Nokii, który jednak powinien chyba wystawać powyżej szybki – w przeciwnym wypadku efekt jest jaki jest (dodam jeszcze, że jestem raczej niska 156 cm, więc wysokość była taka, że już z niższej się chyba nie da upuścić:))). Teraz wszystko działa, ale i tak samej szybki wymienić się nie da więc tydzień po zakupie szykuje się kolejny niemały wydatek:(

    • http://smartfan.pl Noob

      Tak naprawdę wiele zależy od szczęścia lub pecha :) Czasami nawet niegroźny upadek może się dla smartfona skończyć śmiercią :( Przykro mi z powodu Twojej Lumii, bo wymiana ekranu to zawsze spory koszt.